“Novada Garša” – arī zivsaimniecības produktu ražotājiem

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs izveidojis un pēdējos divos gados arvien plašāk popularizē zīmolu “Novada Garša”, kura uzdevums ir nodrošināt Latvijas pārtikas produktu izsekojamību un kvalitāti.

“Novada Garša” parāda, ka ceļš ved ne tikai ražotājam un pakalpojuma sniedzējam pie patērētāja, bet arī patērētājiem pie ražotāja un pakalpojuma sniedzēja. Tādējādi zīmola pasākumi  kopumā kļūst pat ilgtspējīgu vietējās pārtikas sistēmu, kas nodrošina Latvijas izcelsmes pārtikas produktu izsekojamību un kvalitāti. Viens no uzdevumiem ir rīkot pasākumus, konferences, konkursus, meistarklases ar zīmolu “Novada Garša”, kas popularizē vietējo pārtiku un tās atpazīstamību Latvijā, Eiropā un pasaulē. Šie pasākumi ieguva popularitāti jau agrāk, bet īpaši – 2019. gadā, kad tika sarīkoti četri novadu pasākumi un fināls Rīgā. Šī prakse tiks turpināta arī šogad.

Pagājušogad lielāks uzsvars uz zivju produkcijas piedāvājumu  bija “Novada Garšas” pasākumā pie Nabas ezera, kur notika  kūpināšanas meistarklase, zivju zupas vārīšana, un bija iespēja degustēt un nopirkt arī jau gatavu produkciju, par ko parūpējās IK “Reinis B”. Bet arī visos pārējos pasākumos bija pieejama Latvijā ražota zivju produkcija gan no vietējām zivīm, gan arī citām. Latgales pasākumā Krāslavā bija aktivizējušies apkārtnes zivju produkcijas tirgotāji un bija pieejams plašs klāsts ar zivīm, pat tāda delikatese kā kūpināti zuši. Noslēguma pasākumā Rīgā, Hanzas peronā āra sadaļā arī bija kūpināšanas meistarklase un  iespēja iegādāties gan uz vietas kūpinātas zivis, gan jau sagatavotas. Rudens ir nēģu laiks, ar tiem Rīgā bija ieradies Armands Belasiks no Salacgrīvas, kurš cepa gan uz vietas, gan tirgoja sagatavotus nēģus.

Šī gada “Novada Garšas” pasākumos, tāpat kā iepriekš, ir iespēja līdzdarboties arī zivsaimniecības produkcijas ražotājiem un tirgotājiem. Par iespēju piedalīties interesēties: kristaps.gramanis@llkc.lv vai tālr. 28304909.

Kristaps Gramanis,
Valsts Zivsaimniecības sadarbības
tīkla Sekretariāta projektu vadītājs

Foto: Uģis Avots

Vidzeme: 6. jūnijs – Ozoliņu skvērs, Ikšķile;

Kurzeme: 4. jūlijs – Nabas ezers, Padures pagasts, Kuldīgas novads;

Zemgale: 25. jūlijs – atpūtas komplekss “Miķelis”, Gailīšu pagasts, Bauskas novads;

Latgale: 8. augusts – z/s “Kotiņi”, Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads;

Rīga: 2. un 3. oktobris – kultūras un izklaides centrs “Hanzas perons”.

Foto galerija: 

Pievienot komentāru