Par izaicinājumiem nozarē - Zivsaimniecības gada konferencē

PielikumiPrint

Kā nozarei reaģēt uz tirgus pieprasījumu, radīt jaunus produktus un rast jaunu noieta tirgu saražotajai produkcijai, – tie būs galvenie jautājumi, uz kuriem atbildes centīsies rast Zivsaimniecības gada konferencē “Izaicinājumi nozarē un pievienotās vērtības radīšana zivju produktiem”.

Konference notiks 30. novembrī Engures kultūras namā. Sākums pulksten 10.00. Konferences norisei varēs sekot arī tiešraidē mājaslapā www.laukutikls.lv. Tiešraides laikā būs iespēja uzdot arī jautājumus.

Kristaps Gramanis, Zivsaimniecības sadarbības tīkla projektu vadītājs: “Mainīgajā tirgus situācijā katram zivsaimniecības nozares dalībniekam ir jādomā, kā labāk un ar lielāku pievienoto vērtību pārdot savu zivju produkciju. Ne tikai zivju pārstrādātāji, bet arī zvejnieki ir sākuši meklēt jaunus noietus tirgus, lai pēc iespējas efektīvāk darbotos. Par jaunu tirgu apguvi nāksies domāt arī akvakultūrā iesaistītajiem, jo šajā jomā aizvien vairāk notiek arī izaudzēto zivju apstrāde.”

Konferencē ievadvārdus teiks Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš informēs par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda sniegtajām iespējām. Savukārt pieredzē par jaunu tirgu apguvi dalīsies biedrības “Nacionālā zvejniecības ražotāju organizācija” valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits. Par pievienoto vērtību zivīm un inovatīvu risinājumu pielietošanu informēs starptautiskās organizācijas “Eurofish” direktore Aina Afanasjeva. Savukārt Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits informēs par zivju pārstrādātāju pieredzi jaunu tirgu meklējumos.

Zivsaimniecības sadarbības tīkla piedāvājumu informācijas un labākas pieredzes apmaiņas nodrošināšanā atklās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvji. Konferences noslēguma paneļdiskusijā analizēs iespēju radīt pievienoto vērtību nozvejotajām zivīm.

Ikgadējo Zivsaimniecības konferenci rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Zivsaimniecības sadarbības tīklu.

Detalizēta konferences programma – pielikumā.

Plašāka informācija: Kristaps Gramanis, tālr. 28304909.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru