Salacgrīvas skolēni iepazīstas ar zivju audzētavām

GalerijaPrint

LLKC Limbažu nodaļa rīkoja izglītojošu braucienu skolēniem uz dīķsaimniecības un zivju audzētavām, lai gūtu praktisku pieredzi zivsaimniecības nozarē praktizējošos uzņēmumos, iepazīstinātu jauniešus ar zivju audzētavām, akvakultūru un dīķsaimniecību.

 Pieredzes apmaiņas braucienā devās Salacgrīvas vidusskolas 10. un 11. klašu jaunieši kopā ar skolotājām Intu Ciršu un Guntaru Ūdri, lai iepazītu dīķsaimniecību kaimiņu novados Vidzemē.  Šoreiz izvēlējāmies vienu no pašām pirmajām dīķu saimniecībām Vidzemē un arī Latvijā Priekuļu novada Liepas pagasta „Sillakās”. Ar saimniecību iepazīstināja tās īpašnieks Raivo Hofmanis. Saimniecība ir privātīpašums. Nedaudz  pārrunājām par uzņēmumu veidiem, un ar ko tie atšķiras. „Sillakās” audzē foreles, stores, karpas un vēl citas zivju sugas. Šobrīd aktivitātes lielākoties ir orientētas uz tūrismu, un zivis tirgum netiek piedāvātas, bet tās var uz vietas nomakšķerēt, sagatavot līdzņemšanai jeb baudīt uz vietas. Dīķi aizņem vairāk nekā 6 hektārus. Pats aizraujošākais brīdis bija karsti kūpinātas foreles degustācija. Kā zināms, ne visiem skolēniem garšo zivis, bet daudzi jaunieši atzina, ka tās tiešam bijušas ļoti, ļoti garšīgas.

Zivju audzētavai ir sava mājaslapa un arī bukleti, kurus tad jaunieši paņēma līdzi, jo pēc ekskursijas bija dzirdamas sarunas, ka jāpierunā vecāki un jāatbrauc šurp vēlreiz. Visu informāciju un piedāvājumu varam atrast mājaslapā  http://www.sillakas.lv

 

Laiks šajā maija dienā mūs nelutināja, un ierodoties Amatas novada „Kārļos” lija ne pa jokam, bet tā kā šeit visa darbība norit zem jumta, lietus mums neskādēja. Jauniešiem bija ļoti interesanti, jo kādreiz šāda audzētava bija netālu „Mērniekos”, un daži pat domāja, ka vēl tagad tur audzē zivju mazuļus. Diemžēl jau vairākus gadu desmitus „Mērnieku” audzētavā nekas nenotiek. Skolēniem bija iespēja zivju mazuļus pabarot, kā arī rast atbildes uz daudziem interesantiem jautājumiem. Redzējām zivju inkubatoru, un kā zivtiņas šķīlās.

 Arī Straupes pagastā ir „Kārļiem” līdzīga audzētava „Brasla”, tikai varbūt nedaudz vecāka. Šeit visi devāmies skatīt, kādi tad ir mūsu nēģu „ņurņiki”, kas speciāli tiek audzēti ielaišanai Salacā. Bija ļoti interesanti uzzināt, kā iespējams iegūt nēģu mazuļus, par ko zivju audzētavas īpašnieks Jānis tad arī labprāt stāstīja ar lielu lepnumu, vairākas reizes uzteicot sadarbību ar Salacgrīvas novada domi.

 Brauciens notika 27. maijā aktivitātesZivsaimniecības popularizēšana skolās” ietvaros.

 

Jānis Eizenbergs,

Salacgrīvas piekrastes teritorijas attīstības speciālists                                                          

Foto galerija: 

Pievienot komentāru