Zivsaimniecībā būtiska pēctecība un pievienotā vērtība

PielikumiPrint

Latvijas zivsaimniecības attīstība balstāma intensīvākā inovatīvu produktu radīšanā zivju pārstrādē, jaunu speciālistu apmācībā nozares vajadzībām, kā arī vietējo zivju produktu aktīvākai popularizēšanai sabiedrībā kopumā. Šādas atziņas šodien izskanēja ikgadējā Zivsaimniecības nozares konferencē.

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs: “Stāvoklis zivsaimniecībā kopumā vērtējams pozitīvi. Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, nozare droši attīstās un iet uz priekšu. Arī uzņēmēju skaits, kas darbojas nozarē, ir stabils. Esmu pārliecināts, ka nozare spēs izmantot arī līdz 2020. gadam tai pieejamo ES finansiālo atbalstu, ieguldot to nozares attīstībā un praktiskajā ražošanā.”

To, ka zivsaimniecība ir nozare, kurā attīstība joprojām iespējama, uzskata arī Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš norādot, – zivju produkti ir trešā nozīmīgākā prece Latvijas pārtikas produktu eksportā. Zivju produktus vairāk eksportējam, nekā importējam.

Par atbalsta iespējām zivsaimniekus informēja Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” pārstāvji, norādot, ka pieejami aizdevumi zivju apstrādei, kā arī investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem.

Inovatīvu risinājumu nepieciešamību jaunu iepakojuma veidu radīšanā, jaunu pieeju loģistikas un piegāžu organizēšanā zivju produkcijai, parocīgu, ēšanai jau gatavu  zivju produktu ražošana, – šādas pasaules un Eiropas tendences ieskicēja “Eurofish” direktore Aina Afanasjeva.

Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla Sekretariāta vadītājs Edgars Linde uzsvēra nepieciešamību turpināt visas sabiedrības izglītošanu par zivsaimniecību, īpaši uzsverot piekrastes lomu: “Arī tālāk Kurzemē būtu īstenojama mūsu kolēģu pirms diviem gadiem Engures novadā ieviestā akcija “Brauc ciemos, te ir zivis!”, kuras laikā ikviens var iepazīt zvejnieka darbu. Tas ir labs veids, kā raisīt interesi par zivsaimniecību jaunajā paaudzē, kura šo nozari varētu izvēlēties savai nākotnei.”

Konferenci rīko Zemkopības ministrija un „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Zivsaimniecības sadarbības tīkls.

Konferencē apspriestās tēmas, skaitļi un fakti pieejami arī pievienotajās prezentācijās.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru