Jaunumi

Liela mēroga sadarbības projekts starp Baltijas jūras valstu zivsaimniecības Vietējām rīcības grupām (ZVRG) ir palielinājis zināšanas par to, kā pieaugošo roņu un kormorānu populācija ietekmē maza apjoma piekrastes zvejniecību reģionā.

Salacgrīvas novada zivsaimnieki 14.

Biedrība “Sēlijas laivas” šoruden uzsākusi jaunu nomas piedāvājumu – Latvijā dizainētas un ražotas bļodveida formas laivas – “rupučus”, kas īpaši piemērotas nelielām ūdenstilpēm.

Izdevuma “Zivju Lapa” septembra numurā noderīga ziņa  par to, kā piekrastes zvejniekiem jāiesniedz informācija par nozvejas datiem kontroles sistēmā LZIKIS, lai varētu apkopot šo informāciju.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” vadošie zinātnieki uzsāk uz nārstu migrējošo lašu un taimiņu skaitīšanu Salacas upē ar inovatīvu, speciāli šim mērķim izbūvētu datu vākšanas iekārtu un programmu.

Liepājniekiem Laugaļu ģimenei pieder vairāki zvejniecības uzņēmumi un kāda īpaša vieta Liepājā, ko iecienījuši pilsētnieki un pilsētas viesi – 19. gadsimtā būvēta graudu noliktava (spīķeris) Vecajā ostmalā, kas tagad pazīstams kā komplekss “Spīķeris 53”.

Lauku atbalsta dienests informē par aktuālajām projektu kārtām zivsaimniecībā.

Inovācijas

Iespēju katrā Latvijas reģionā atrast sev tuvāko vietējās pārtikas ražotāju, kurš nodrošina arī savas produkcijas piegādi, piedāvā LLKC jaunais elektroniskais katalogs www.novadagarsa.lv.

No piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniekiem marķētās dīzeļdegvielas iegādei šogad saņemti tikai 11 pieteikumi, no kuriem trīs zvejai iekšējos ūdeņos, bet 10 – piekrastē, informē LAD Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Rinalds Vācers.

No 21. augusta makšķerēšanas cienītājiem pieejamas vienas dienas un viena mēneša makšķerēšanas kartes. Līdz ar to LLKC makšķerniekiem piedāvā nu jau četru veidu makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes.

Lapas