Zivsaimniecība

Lai iegūtu informāciju par makšķernieku paradumiem, interesēm, lomiem un zivju populāciju Latvijas ūdenstilpēs, līdz 30. jūnijam Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina zivju mīļotājus piedalīties aptaujā.

Pirmajā gadā (2017.), kopš Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pārņēmis Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu, pārdoti teju 96 000 karšu un izveidots stabils tirdzniecības tīkls ar vairāk nekā 1300 kartes iegādes vietām visā Latvijā.

Ar Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda un Zemkopības ministrijas atbalstu Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkls izdod Latvijas zivsaimniecības gadagrāmatu „Latvijas Zivsaimniecība 2017”.

Inovācijas ir kosmoss, inovācijas ir iespējas, inovācijas ir kaut kas jauns un vajadzīgs, – ar šādu secinājumu sākas Valsts Zivsaimniecības tīkla organizētais informatīvais seminārs “Inovācijas zivsaimniecības nozarē” 29. septembrī.

Karpa Latvijā ir ļoti zināma un plaši pieejama zivs. Cilvēki to bieži izvēlas pagatavot un likt galdā gadumijas svētkos, retāk šo zivi gatavo maltītei ikdienā.

Esi sveicināts, zivju mīļotāj, rudenī! Ir pienācis laiks ievākt ražu. Ja lauksaimnieki šogad sūdzas par pārmērīgu ūdens daudzumu, tad zivsaimniekus tas tikai priecē, jo šogad nav bijis jābažījas par sausumu un zivju slāpšanu pārliecīga karstuma dēļ.

Rimzātu audzētavā

Lai izpētītu iespējas Latvijā audzēt, selekcionēt un veidot jaunas karpu šķirnes, kā arī uzturēt to vaislas materiālu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar zinātnisko institūtu “BIOR” jūnijā uzsācis pētījumu par ekonomiski izdevīgāko karpu šķirņu audzēšanas iespējām Latvijā.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas nodaļa organizēja divu dienu izglītojošo semināru. Pasākuma dalībnieki apguva teorētiskās zināšanas par zivju dīķu ierīkošanu un audzēšanu. Sīkāk iepazināmies ar dažādu zivju slimībām un profilaksi.

Paredzēti jauni pienākumi reņģu zvejā iesaistītajiem zvejniekiem, apkopojot nozvejas datus zvejā ar reņģu stāvvadiem Rīgas jūras līcī un iesniedzot informāciju Valsts vides dienestam par reņģu nozveju par katrām piecām dienām.

Aicinām visus uz vienu jauku copes pasākumu, kas Latvijā notiek tikai vienreiz gadā Burtnieku ezerā,  –  makšķerēšanas sacensībām „Burtnieku līdaka” novadu un pilsētu domju priekšsēdētājiem. Šogad tās notiks 9. maijā.

Lapas

Subscribe to RSS - Zivsaimniecība