

Alūksnes novada Alsviķu pagastā Nauris 2021. gadā reģistrēja uzņēmumu SIA “ND Zutis”, kas ražoja kūpinātu zvejas un gaļas produktu izstrādājumus. Uzņēmuma specializācija ir kūpinājumu gatavošana pēc savām oriģinālām receptēm. Produkcija tiek realizēta, izmantojot divus zīmolus – “Alūksnes ezera zuši” un “Pirāta kūpinājumi”.
SIA “ND Zutis” ir īstenojusi LEADER projektu “SIA ND Zutis iekārtu iegāde”, kā ievaros iegādājās kūpināšanas cepli un iekārtas, lai uzsāktu konservu ražošanu. Konservu gatavošana tika uzsākta, lai produkcijai pagarinātu derīguma termiņu.
Sākotnēji saražotie produkti tika tirgoti tieši galapatērētājam tirgū un gatavoti pēc pasūtījuma, bet 2024. gadā tika atvērts veikaliņš Alūksnes biznesa stacijā, un gada nogalē veikaliņš “Pirātu kūpinājumi” atrada jaunu mājvietu veikala MEGO telpās, kuram garām paiet nekad nevar, gribas iegriezties, lai kaut vai palūkotos uz dienas piedāvājumu.
Zīmola “Pirāta kūpinājumi” produkcija alūksniešiem un Alūksnes viesiem dod iespēju baudīt ne tikai Alūksnes ezera zuti, bet nu jau vairāk kā divdesmit vienu dažādu zivju un gaļas produktu.
Ar saviem produktiem uzņēmums piedalās produktu kvalitātes konkursā “Novada Garša”, kurā arī šogad ieguva trīs dažāda kaluma medaļas. Zelta medaļa tika iegūta ar produktu “ Kūpināts zutis unagi mērcē”. Par šo pasākumu Nauris ir teicis, ka medaļas un žūrijas atzinums ir liels motivētājs un pierādījums tam, ka darbojas pareizā virzienā.
Naura Drelnieka nākotnes plāni ir saistīti ar produkcijas eksporta iespējām.



