Zinātne nepārtraukti attīstās, un tiek uzkrātas jaunas zināšanas un izpratne par SEG un amonjaka emisijas veidošanās procesiem un ietekmējošiem faktoriem. Katras valsts interesēs klimata politikas plānošanas kontekstā svarīgi apzināt savu potenciālu jaunu pasākumu ieviešanā.
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore un vadošā pētniece Dr. oec. Dina Popluga iepazīstina ar Zemkopības ministrijas pasūtītu pētījumu “Latvijas lauksaimniecības siltumnīcefekta gāzu robežsamazinājuma izmaksu līkņu (MACC) aktualizēšana lauksaimniecības virzībai uz dekarbonizāciju”. Tā mērķis bija izanalizēt pieejamās lauksaimniecības prakses klimata pārmaiņu mazināšanai, kas izmantojamas Latvijas lauku saimniecībās, un aktualizēt Latvijas lauksaimniecības siltumnīcefekta gāzu robežsamazinājuma izmaksu līkni (MACC). Par pašu pētījumu vairāk lasi ŠEIT [3].
ŠEIT [4] zinātnieki ir ievietojuši savas pētnieciskās darbības rezultātus, kuru galvenais uzdevums ir skaidrot Latvijas sabiedrībai par lauksaimniecības nozares lomu SEG emisiju radīšanā un iespējām, kā padarīt Latvijas lauksaimniecību klimatam draudzīgāku.
Savukārt brošūras par SEG emisijas samazinošiem pasākumiem pieejamas ŠEIT [5].
Jautājumi un komentāri par pētījumu, rakstot uz e-pastu: dina.popluga@lbtu.lv [6]
Saite uz LLKC YouTube video: https://youtu.be/03NIhOXS_KI?si=jXxss2YhfXo9aDDs [7]
Foto: Freepik.com
Saites
[1] https://www.laukutikls.lv/taxonomy/term/1
[2] https://www.laukutikls.lv/print/21214
[3] https://www.lbtu.lv/lv/projekti/apstiprinatie-projekti/2023/latvijas-lauksaimniecibas-siltumnicefekta-gazu
[4] https://www.lbtu.lv/lv/klimatam-draudziga-lauksaimnieciba
[5] https://www.lbtu.lv/lv/seg-emisijas-samazinosi-pasakumi
[6] mailto:dina.popluga@lbtu.lv
[7] https://youtu.be/03NIhOXS_KI?si=jXxss2YhfXo9aDDs
[8] https://twitter.com/share