Atvērta projektu kārta pasākumā “Inovācija, pilotprojekti, sadarbība ar zinātni zvejniecībā, akvakultūrā un apstrādē un zināšanu pārnese akvakultūrā”. Projektus var iesniegt līdz 8. augustam, turklāt pieteikšanās ir nepārtraukta – iesniedz projektu, kad tas ir sagatavots, un Lauku atbalsta dienests to izvērtēs.
Pasākuma mērķis
Atbalstīt jauninājumu attīstību un izmēģinājuma projektus, kas veicina vides saglabāšanu un uzlabošanu.
Tas ietver:
Kas ir inovācija?
* Inovācija – jaunu vai uzlabotu produktu, procesu un metožu izstrāde un ieviešana. Tā var ietvert tehnisko īpašību, materiālu, programmatūras vai lietošanas uzlabojumus, kā arī jaunu tehnoloģiju pielietošanu ražošanā.
* Jauns vai uzlabots produkts – prece, metode vai pakalpojums ar uzlabotām funkcijām, tehniskajiem parametriem vai ērtāku lietošanu. Jaunām iekārtām un paplašinājumiem jānodrošina labāka specifikācija.
Svarīgi! – šis atbalsts ir pieejams tikai sadarbības projektiem (ir vairāki projekta partneri).
Jaunumi un izmaiņas piekrastes projektiem:
Šajā kārtā ir mainīti Ministru kabineta noteikumi, un biedrības, kas apvieno piekrastes zvejniekus, var būt inovāciju projektu iesniedzēji:
Svarīgi! Vienā projektu iesniegumu kārtā biedrība un tās biedri var piedalīties tikai vienā projektā.
Nosacījumi akvakultūras biedrībām:
Individuāla pieeja katram projektam
Inovāciju projekti ir specifiski, tāpēc katram no tiem nepieciešama individuāla pieeja un cieša sadarbība ar Lauku atbalsta dienestu. Paldies dienesta speciālistiem par atbalstu un sadarbību!
Administratīvie resursi un projekta vadība
Lai gan biedrības var patstāvīgi iesniegt projektus, jāņem vērā, ka to īstenošana prasa ievērojamus administratīvos resursus – jurista un grāmatveža iesaisti, kā arī kompetentu projekta vadību. Šajā procesā būtisku atbalstu var sniegt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), kam ir plaša pieredze līdzīgu projektu izstrādē un ieviešanā.
Pašlaik LLKC sadarbībā ar Kuivižu zvejnieku apvienību un tās biedriem – piekrastes zvejniekiem – īsteno stāvvada izstrādes un testēšanas pilotprojektu. Kā uzsver zvejnieki, kuri piedalās projektā, sadarbība ir veiksmīga, jo katrs veic to, ko prot vislabāk: zvejnieki izgatavo zvejas rīku, savukārt LLKC nodrošina administratīvo un projekta vadību.
Diskusiju raisa jautājums par to, ka pēc projekta īstenošanas zvejas rīks paliks LLKC īpašumā. Taču noslēgtais partneru sadarbības līgums paredz, ka projekta uzraudzības periodā zvejas rīks tiks nodots biedrības atbildībā, lai nodrošinātu tā turpmāku praktisku testēšanu.
Ja jums kā piekrastes zvejniekam ir idejas par inovācijām jūsu nozarē un esat biedrības biedrs, sazinieties ar LLKC Zivsaimniecības nodaļas speciālistiem! Kopā varam izvērtēt jūsu ieceri un atrast labāko veidu, kā to īstenot, lai piekrastes zveja kļūtu vēl efektīvāka un ilgtspējīgāka.
Materiālu sagatavoja:
Liene Feldmane, LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītāja E-pasts: liene.feldmane@llkc.lv [3] Tālrunis: 63050220
Saites
[1] https://www.laukutikls.lv/taxonomy/term/6
[2] https://www.laukutikls.lv/print/21788
[3] mailto:liene.feldmane@llkc.lv
[4] https://twitter.com/share