Jaunumi

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2024”. Šogad “Lielais loms” notiek jau desmito reizi.

Informatīvā izdevuma “Zivju Lapa” jūnija numurā informējam par to, ka Latvijā, pielietojot kompleksus atbaidīšanas pasākumus, līdzīgi kā citās kaimiņvalstīs, ierobežotā skaitā būtu uzsākama roņu iegūšana tiešā zvejas rīku tuvumā.

Lai mērķtiecīgāk novirzītu finansējumu zivsaimniecības projektiem un zvejas kuģa īpašniekiem, valdība 14.maijā pieņēmusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kārtībā, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF) pasākumā

Eiropas Komisija ir uzsākusi projektu “Nākotnes zvejnieki”, kas visā ES mērogā pēta zvejnieku nākotnes lomu sabiedrībā līdz 2050. gadam. Projekta ietvaros izpētīs zvejnieku cerības, bailes, gaidas un vajadzības, lai saprastu, kā profesija varētu attīstīties līdz 2050. gadam.

Latvijā, pielietojot kompleksus atbaidīšanas pasākumus, līdzīgi kā citās kaimiņvalstīs, ierobežotā skaitā būtu uzsākama roņu iegūšana tiešā zvejas rīku tuvumā.

Liepājā spīķeris Vecā ostmalā 53 jau labi pazīstams ar dažādām iespējām. Te atrodas Laugaļu ģimenes uzņēmums SIA “Virkavi R” ar daudzpusīgu piedāvājumu. Tā ir vieta, kas noteikti jāapmeklē ikvienam Liepājas viesim.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” organizēja divus mācību un pieredzes apmaiņas braucienus.

No 3. līdz 8. martam norisinājās pieredzes apmaiņas brauciens uz Čehiju.

Cēsīs 5. un 6. jūlijā notiks jubilejas – 10. Sarunu festivāls LAMPA, kurā pirmo reizi ar sarunām “Lauku teltī”  piedalīsies arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Informatīvā izdevuma “Zivju Lapa” marta numurā stāstām par Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra 2024. gadā  iecerētajām aktivitātēm zivsaimniecības nozarē, tajā skaitā jauno augsmes programmu esošiem zivsaimniecības uzņēmumiem.

Lapas