Jaunumi

LLKC Kuldīgas birojs no 7. aprīļa līdz 25. maijam organizēja mācības “Uz tirgu vērsta bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošana”.  Pasākums norisinājās Zoom platformā. Tajā piedalījās 20 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām, t. sk. pat no Madonas un Gulbenes.

Ar praktiskām un vērtīgām zināšanām sparģeļu audzēšanā tiešsaistes maksas seminārā dalījās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra  vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils un zīmola “Mores Sparģeļi” saimniece Inga Bite.

Saulainā 25. maija pēcpusdienā tiešsaistē pulcējās esošie un topošie vīnogu audzētāji, lai uzklausītu pieredzējušās vīnkopes Janas Drēviņas (z/s “Skāduļi”)  padomus gardo ogu stādījuma ierīkošanā, kopšanā un  šķirņu izvēlē.

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūnija  numurs.  Tajā publicējam LLKC valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Cimermaņa rakstu par to, kā būtu jāveido jauno novadu attīstības vīzijas, lai tās palīdzētu izaugsmei.

Zemnieku saimniecība “Cukuriņi” Talsu novad Laidzes pagasta Miegūzī darbojas no 2009. gada, kad iestādīja pirmos smiltsērkšķu stādījumus. Patlaban tie jau aizņem 9,0 ha platību.

Lai uzzinātu kādi inovatīvi risinājumi pieejami cūku ēdināšanā, 2. jūnijā ikviens interesents aicināts piedalīties tiešsaistes konferencē  “Latvijā audzēta soja + kailgraudu mieži = inovācija cūku ēdināšanā”.

Pārpārēm pilna ar enerģiju un jaunām idejām. Tāda Ārlavas pusē ir Dina Jansone, kuras saimniecībā jau tagad pieejamas pirmās – saldās un smaržīgās zemenes!

Lai uzzinātu, kādi inovatīvi risinājumi pieejami cūku ēdināšanā, 2. jūnijā ikviens interesents aicināts piedalīties tiešsaistes konferencē  “Latvijā audzēta soja + kailgraudu mieži = inovācija cūku ēdināšanā”.

Šajā pavasarī iezīmējušās pārmaiņas gaļas liellopu nozarē – nodibināti divi jauni kooperatīvi, kuru mērķis ir gatavās produkcijas piedāvāšana vietējā tirgū un nākotnē – arī eksportā.

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija  numurs.  Tajā stāstām par LLKC iesaistīšanos lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības programmu pilnveidošanā un iepazīstinām ar pašreizējām mācību iespējām lauksaimniecībā nepieciešamajās profesijās, kas uzskatāmi apkopotas kartē.

Lapas