Jaunumi

Izmantojot brīdi, kad reņģu zveja beigusies, bet nēģu vēl nav uzsākta, Carnikavas novada zivsaimniecības uzņēmumu pārstāvji vienojās braucienam uz Kurzemes piekrasti, lai smeltos pieredzi no saviem kolēģiem tajā pusē.

Užavas un Tārgales pamatskolu audzēkņi kopā ar LLKC Ventspils nodaļas konsultantiem devās izglītojošā braucienā, lai iepazītu un izzinātu zvejnieku ikdienu, dzīvi, darba specifiku gan sendienās, gan pašlaik.

Lai izpētītu iespējas Latvijā audzēt, selekcionēt un veidot jaunas karpu šķirnes, kā arī uzturēt to vaislas materiālu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar zinātnisko institūtu “BIOR” jūnijā uzsācis pētījumu par ekonomiski izdevīgāko karpu šķirņu audzēšanas iespējām Latvijā.

Liepupes pagasta tautas namā  notika LLKC Limbažu nodaļas organizētais  informatīvais seminārs “Uzņēmējdarbības attīstības iespējas zivsaimniecībā, atbalsta veidi, problēmu risinājumi nozarē ”.

SIA „Mauriņi-S” ir neliels zivju pārstrādes uzņēmums, kurā saimnieko Silu ģimene un kas atrodas Engures novada Lapmežciema pagasta Ragaciemā netālu no jūras.

Sveicināts, zivju mīļotāj, vasarā! Kā klājies tavam zivju ganāmpulkam pavasarī? Ceru, ka zivis jau sen veiksmīgi pārvietotas no ziemošanas uz ganību dīķiem, un karpas, zandarti, līdakas un orfas veiksmīgi iznārstojušas, un tu esi tās no nārsta dīķiem pārvietojis uz mazuļu audzēšanas dīķiem.

Lapas