Jaunumi

Aizvadīts spriedzes, satraukuma un neatkārtojamu emociju piepildīts pasākums – trešais jauniešu uzņēmējspēju un jaunrades hakatons  “Biznesa nakts 2022”, kurā 30 stundu ilgā darbā 61 Zemgales jaunietis radīja un attīstīja biznesa ideju, kuru pasākuma noslēgumā sniedza vērtēšanai zinošiem uzņēmēji

No 12. maija izcilā selekcionāra Pētera Upīša mājā Dobelē blakus viņa piemiņas lietām skatāma Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavotā izstāde “Īrisi”.

Pavasaris Dobeles pusē ir aizritējis darbīgās tikšanās reizēs novada pagastu pārvaldēs ar vietējiem uzņēmējiem.

Jau iebraucot Bēnē, bija skaidrs, ka tas tiešām nav nekāds joks, jo mazās ieliņas šķita pavisam citādas – citkārt klusajā Bēnē 30. aprīlī valdīja īsta tirgus kņada, ļaudis bija ieradušies arī no tālienes.

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija numurā informējam par EK lauksaimniecības komisāra Januša Vojcehovska vizīti Latvijā un tikšanos ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, kuras laikā pārrunāta situācija pārtikas tirgū un lauksaimniecībā, tajā skaitā izaicinājumi, ar kādiem saskaras ES dalī

“Lielozolu” centra teritorija

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra mācību un demonstrējumu centrs “Lielozoli” Slampes pagastā sācis jauno sezonu ar vērtīgiem semināriem un izzinošiem pasākumiem dabā. Pieejami klātienes un arī interaktīvi produkti: Grauda ceļš, Zivju ceļš, Putnu ceļš un Meža taka.

Inese un Valdas Martinkus

Preiļu parka teritorijā, tieši pludmalē, atrodas brīnišķīga kafejnīca ar terasi. “Pampūkas” ir mājražotāji – ģimenes uzņēmums, kurā darbojas visa ģimene, bet trakāko ideju ģenerēšanu uzņēmusies Inese Martinkus.

Vai atceraties ierakstu feisbukā pagājušā gada jūnijā, kas skanēja kā šūpuļdziesmas vārdi: “Tēvs aizgāja bišu kāpt, māte ogu palasīt”? To ilustrēja arī skaisti foto, kur jauna sieviete – Maija Lauriņa-Rimicāne – ievāc zemenes un jauns vīrietis – Rolands  Rimicāns – noņem pirmo medu.

Aiga Hincenberga

Dzirdot par papīra ziepēm, daudzi joprojām rausta plecus un skaidrības labad pārvaicā, vai tiešam tādas eksistē? Pat,  turot pirkstos salvetei līdzīgo lapu, nav nojaušams, ka samitrinot tā sāks putot kā visas ziepes.

Cūkgaļas realizācijas cena pašlaik beidzot ir tikusi līdzi izejvielu izmaksu līmenim, atzīst zemnieku saimniecības «Jaunsenči», kas Gailīšu pagastā, pārvaldniece Ligita Ābelniece. Bet ražošana kļūst arvien dārgāka, un galaprodukta cena netiek līdzi ieguldītajam.

Lapas