Jaunumi

“Krustakroga” dārzniecība netālu no Neretas centra jau tagad pircējiem piedāvā bagātīgu krāšņumaugu stādu klāstu.

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” aprīļa numurs.  Tajā iepazīstinām ar konkursa “Laukiem būt!” šīs sezonas uzvarētājiem un viņu pieteiktajām idejām.

Lai veicinātu skolu jauniešu informētību par iespējām jau pēc 9.

Rēzeknes un Ludzas konsultāciju biroji rīko atvērto durvju dienas tiešsaistē. Rēzeknē pasākums norisināsies 30. martā, bet Ludzā – 31. martā.

Žurnāla marta numura aktuālā tēma – finansējuma pieejamība.

Iznācis informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” marta numurs.  Tajā, pievienojot uzskatāmas tabulas, publicēts tehnisko pakalpojumu cenu apkopojums par 2020. gadu, kas tapis, pamatojoties uz novadu lauku attīstības konsultantu iesūtīto informāciju.

Februāra beigās sākās LLKC Talsu konsultāciju biroja organizētās mācības par bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražošanu jaukta tipa saimniecībās. Jau par tradīciju kļuvusi šo kursu organizēšana Talsu birojā, un daudzus gadus pēc kārtas tos rīkojam.

Pēdējos gados Latvijā pieaug interese par ķiploku komerciālu ražošanu un to audzēšanas tehnoloģijām. Diemžēl aizvadīto piecu gadu vidējā raža 3,1 t/ha bija ievērojami – 3 līdz 8 reizes – zemāka par to, kādu iegūst lielākās ķiploku ražotājvalstis, piemēram, Ķīna, Ēģipte, Spānija u. c.

Ikviens, kurš nepaguva tiešsaistē noskatīties 6. Starptautisko Latgales biškopju konferenci – par lāčiem dravās, kas notika 26. februārī, to var izdarīt ierakstā, kas pieejams šeit.

Šā gada 4. un 5. martā aicinām piedalīties tiešsaistes seminārā “Veselīgākām augsnēm un labākām ražām”. Divu dienu seminārs tiek organizēts Best4Soil projektā un tajās piedalīsies runātāji no Dānijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes un Polijas.

Lapas