Jaunumi

Vasaras viducī Cēsīs notika jau 10. sarunu festivāls LAMPA, kurā pirmo reizi piedalījās arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības  centrs (LLKC). Divu dienu garumā “Lauku teltī” kopumā norisinājās deviņas diskusijas par un ap tēmu “No lauka līdz galdam”.

Somijas ciemā Vierumāki no 11. līdz 13. jūlijam norisinājās jauno līderu forums, kas pulcēja vairāk nekā 200 dalībnieku no 33 valstīm. Jauniešu LEADER pasākumā piedalījās motivēti lauku apvidu jaunieši vecumā no 18 līdz 35 gadiem.

Latvijā uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai ir iespēja pieteikties atbalstam divos Latvijā apstiprinātos Eiropas Digitālās inovācijas centros (EDIC). Katram no tiem pastāv atšķirības, kuras ir būtiskas uzņēmējiem saņemot EDIC pakalpojumus.

Eiropas Komisija (EK) ir izveidojusi aptauju par vienkāršotām izmaksām Eiropas Savienības (ES) fondu ietvaros, apzinot atbalsta saņēmēju viedokli. 

Jūlija pirmās nedēļas nogalē piedalījāmies MiniLampā

Viens no Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas  Stratēģiskā plāna uzdevumiem ir lauku un pilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātes atšķirību mazināšana. Kādi faktori ietekmē dzīves kvalitāti, kā mazināt atšķirības un kas ir svarīgākais pašpietiekamai dzīvei lauku teritorijās?

Četru mēnešu garumā – no februāra līdz maijam – skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem aizrautīgi piedalījās konkursa “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), 1. posmā. Šī posma uzvarētājus atklājām  18.

Interesenti aicināti pievienoties tiešsaistes semināram par energokopienām starp Latvijas un Vācijas ministrijām 2024.gada 26.jūnijā no plkst. 11.00 līdz 15.00.

LEADER kā lauku attīstības instruments Latvijā ir pazīstams un tiek izmantots teju 20 gadus. Savukārt ES šīs pieejas aizsākumi meklējami jau kopš 1991. gada, kad LEADER tika uzsākta kā eksperimentāla iniciatīva, lai uzlabotu lauku attīstības potenciālu, piesaistot vietējās iniciatīvas un zināšanas, un izplatot šīs zināšanas citos lauku apvidos.

Pateicoties veiksmīgiem rezultātiem, sākot ar 2007. gadu, šis instruments (atpazīstams arī kā SVVA jeb sabiedrības virzīta vietējā attīstība) Latvijā tiek izmantots arī zivsaimniecībai nozīmīgu teritoriju attīstībai.

Lapas