Jaunumi

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūnija  numurs.  Tajā publicējam LLKC valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Cimermaņa rakstu par to, kā būtu jāveido jauno novadu attīstības vīzijas, lai tās palīdzētu izaugsmei.

Alsungas viedajā ciemā uzskata, ka jebkuras idejas īstenošana ir savstarpēja sadarbība un nepārtraukta mācīšanās.

“Durbes novadā kopumā ir uzņēmīgi cilvēki,” atzīst Aiva Kasparoviča, LLKC Liepājas biroja uzņēmējdarbības konsultante un Durbes novada lauku attīstības konsultante, iepazīstinot ar zemnieku saimniecības “Oliņi” īpašniekiem – Žīguru ģimeni.

Zemnieku saimniecība “Cukuriņi” Talsu novad Laidzes pagasta Miegūzī darbojas no 2009. gada, kad iestādīja pirmos smiltsērkšķu stādījumus. Patlaban tie jau aizņem 9,0 ha platību.


3. uzdevums: 
DOSIMIES PIE ŪDEŅIEM!

Vai esi gatavs vasarai un noslēdzošajam konkursa uzdevumam? Kas Tev būs jādara?

Straupes pagasta zemnieku saimniecības “Eicēni” bioloģiski audzētos zaļumus, svaigos dārzeņus, mazsālītos gurķīšus un citu produkciju pazīst daudzi – tirdziņu apmeklētāji, tiešo pirkšanas pulciņu dalībnieki  Cēsīs, Siguldā, Valmierā.

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” maija  numurs.  Tajā stāstām par LLKC iesaistīšanos lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības programmu pilnveidošanā un iepazīstinām ar pašreizējām mācību iespējām lauksaimniecībā nepieciešamajās profesijās, kas uzskatāmi apkopotas kartē.

Beatrise Kražovska ir jauna sieviete (34 gadi), kuras saimniecība “Paegļi” atrodas Rudē, Rojas novadā. Viņa vienmēr zinājusi, ka grib dzīvot laukos, taču neparedzēja to, ka kādreiz nodarbosies ar lauksaimniecību.

Saldus novada Kursīšu pagasta “Brūzilās” saimnieko Agnese Arne-Štencele ar ģimeni. Vīrs Vilnis Štencelis pārzina SIA “Brūzilas AV” un piena lopkopību, Agnese – SIA “Airene” un gaļas lopus. No 2015. gada SIA “Airene” audzē gaļas tīršķirnes – Šarolē, Simentāles, Angus – un dažādu krustojumu lopus.

Ventspilniece Dace Andersone sakož zobus un izlaužas cauri birokrātijas džungļiem, lai pircējiem varētu piedāvāt pašas audzētu broileru gaļu.

Lapas