Balvi - 11.10.2022.| ZOOM tiešsaistes seminārs "Zaļmēslojuma augu izmantošana augsnes veselības un auglības uzlabošanai"

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Balvu birojs organizē bezmaksas tiešsaistes informatīvo semināru "Zaļmēslojuma augu izmantošana augsnes veselības un auglības uzlabošanai".

Norises datums un laiks: 2022.gada 11.oktobrī no plkst. 10:00 – 13:20

Norises vieta: tiešsaistē ZOOM platformā (reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms pasākuma uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta ZOOM pieslēgšanās saite)

Semināra tēmas:
*LLKC aktualitātes, piedāvātie pakalpojumi un iespējas lauku saimniecībām, uzņēmējiem.
*Zaļmēslojuma kultūru izmantošanas agroekoloģiskā ietekme.
*Galveno zaļmēslojumu kultūru izmantošanas iespējas.
*Kā izvēlēties atbilstošu zaļmēslojuma kultūru, konkrētā situācijā.
Lektors: MĀRIS NARVILS /LLKC augkopības speciālists/

Seminārs visiem interesentiem par zaļmēslojuma izmantošanu augsnes veselības un auglības uzlabošanā. Kultūraugu audzēšana zaļmēslojumam ir viena no iespējām mazināt lauksaimniecības negatīvo ietekmi uz vidi un attīstīt ilgtspējīgu lauksaimniecību. Zaļmēslojums ir uzskatāms par alternatīvo mēslošanas līdzekli, tā audzēšana un iestrāde uzlabo augsnes auglību, un veicina uzņēmuma ekonomikas dažādošanu un ienākumu palielināšanos. Zaļmēslojuma loma tikai pieaugs. Intensīvā augsnes apsaimniekošana un minerālmēslu lietošana pamazām iztukšo augsnes lauksaimniecībā. Lai mēs nenonāktu situācijā, kad augsne ir noplicināta tiktāl, ka pat mēslošana nenes gaidītos augļus, ir jārīkojas.Situācija rāda, ka kūtsmēsli droši vien vairs nekad netiks saražoti tik lielos daudzumos kā agrāk, lai cik ļoti mēs to vēlētos, taču organiskās vielas saturu augsnē ir nepieciešams vismaz stabilizēt. Ir laba ziņa – to sekmīgi var izdarīt arī ar zaļmēslojumu kultūru palīdzību.

Pieteikšanās līdz 7.oktobrim.
Pieteikšanās noris elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu šajā saitē:
https://forms.gle/p722re2zwAm8KJCf8

Kontaktinformācija: Arita Boka, tālr. 28629188, e-pasts: arita.boka@llkc.lv
Pasākums tiek organizēts Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros.

Datums: 
11. Oktobris, 2022