TIEŠSAISTĒ | Konference "VI Starptautiskā Latgales biškopju konference"

Aicinām visus interesentus 26. februārī tiešsaistē piedalīties 6. starptautiskajā Latgales biškopju konferencē, kuras galvenā tēma būs - “Lāči Latvijas dravās”.

Konferences sākums plkst. 10:00, tā būs skatāma tiešsaistē www.laukutikls.lv un www.strops.lv. Konference notiks latviešu, angļu un krievu valodā. Tulkojums tiks nodrošināts. Dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt uz tiem konkrētu, kompetentu atbildi.

Jau vairākus gadus lāču skaits Latvijā palielinās un arvien biežāk tos var sastapt bišu dravās, īpaši Latgales pusē. Kā pareizi rīkoties biškopim, ja nelūgtais viesis ir nolēmis pamieloties ar medu un izpostījis bišu dravu? Vai lāči mūsu mežos ir uz palikšanu un mēs esam radījuši viņiem labvēlīgus apstākļus, vai tomēr tie ir bēgļi no citām teritorijām, kur ar viņiem ir ļauts apieties nežēlīgāk? Varbūt biškopis pats ir vainīgs, pienācīgi nepasargājot savas bites no brūnā laupītāja?

Par šiem un daudziem citiem jautājumiem lāču sakarā, konferencē runās speciālisti, kuriem ir pieredze un zināšanas šajā jautājumā kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā. Biškopji stāstīs par situāciju bišu dravās pēc lāču vizītēm. Atbildīgo ministriju pārstāvji skaidros iespējamos situāciju risinājuma scenārijus un biškopju pareizu rīcību konkrētās situācijās. Pētnieki skaidros nākotnes redzējumus par lāču turpmāko izplatību, iespēju tos sastapt mežā arvien biežāk, ne tikai bišu medus sakarā.

Konference tiek organizēta Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros.
Konferenci organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību un Latvijas Biškopju biedrību.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Lai saņemtu atgādinājumu un saiti uz konferences tiešraidi e-pastā, dalībai konferencē aicinām iepriekš pieteikties: https://www.mitto.me/biskopiba/pieteikties

Plašāka informācija: Arita Boka, LLKC Balvu konsultāciju birojs, e-pasts: arita.boka@llkc.lv, tālr. 28629188 vai Guntars Melnis, LLKC Daugavpils biroja vadītājs guntars.melnis@llkc.lv , tālr. 29406315

Pielikums: 
Datums: 
26. Februāris, 2021