Zivsaimniecība

Gribi makšķerēt, bet nav laivas? Esi ziemas copes cienītājs, bet nav ar ko āliņģi izurbt? Varbūt pietrūkst kārtīgu vobleru? 

Pērc makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību  karti 2018.gada 3 mēnešiem vai visam gadam un piedalies loterijā!

Pieredze zivju audzēšanā un dīķu apsaimniekošanā Lietuvā

SIA LLKC Kuldīgas birojs organizē pieredzes apmaiņas braucienu š.g . 25. un 26. maijā uz Lietuvu. Pieredzes brauciena mērķis ir iepazīstināt Alsungas, Kuldīgas un Skrundas novada zivsaimniekus ar praktisko un inovatīvo pasākumu ieviešanas pieredzi, gūstot jaunas idejas un veicinot savstarpējo sadarbību, lai paaugstinātu novada zivsaimnieku konkurētspēju gan vietējā, gan ārvalstu tirgū. Iepazīties ar ES fondu atbalstu realizētajiem projektiem un kooperēšanās pieredze.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta līdz 2018. gada 22. maijam.

Daugavpils| Praktiskā makšķerēšana un dabas aizsardzība

Sventes ezers atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, šeit atrodas dabas liegums “Sventes ezera salas”. Pasākums 6-8. kašu skolēniem pie Sventes ezera, kur par Sventes ezera dabas liegumiem un biotopiem pastāstīs Daugavpils universitātes Dr. Biol., profesors Artūrs Škute. Ar makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem skolēnus iepazīstinās VVD Daugavpils RVP Resursu kontroles sektora vadītājs Edvīns Gasperovičs.

LLKC Talsu nodaļa 8. maijā organizēja braucienu Mērsraga vidusskolas skolēniem, kuri devās iepazīt zivsaimniecību uz kaimiņu novadiem.

Rietumu ZVRG atbalsta uzņēmējdarbības attīstību dažās attālākajās kopienās, tostarp piekrastes salās un  īru valodā runājošās kopienās. Tādējādi jūras aļģu ieguves uzņēmums “Blath Na Mara” ir attīstījies un nodarbina  jau četrus darbiniekus.

Valsts: Īrija

Iepazīšanās ar makšķerēšanu kā interesantu vaļasprieku

Pasākums pie Plaužu ezera Ķeipenes pamatskolas 5-8.klašu skolniekiem, lai iepazīstinātu ar makšķerēšanu kā vienu no interesantiem laika pavadīšanas veidiem, īpaši ņemot vērā tuvojošos skolēnu vasaras brīvlaiku. Programmā Māra Oltes teorētisks stāstījums par to, kas jāievēro un ko jāvēro, atpūšoties pie ūdeņiem. Lekcija par likumdošanu, bioloģiju, vēsturi, ģeogrāfiju ar praktiskiem piemēriem vietējos krūmos un drupās. Kā arī praktiska makšķerēšana, sacensības.

Carnikavas pamatskolas pašpārvaldes un EkoPadomes skolēni kopā ar Jāni Kravali, Lauku attīstības/zivsaimniecības konsultantu Carnikavas novadā, 24. aprīlī devās ekskursijā “Zivsaimniecības popularizēšana skolās”.

Vietējo svaigo zivju piegāde līdz pat mājām, zvejniekam attīstot ģimenes uzņēmējdarbību un izmantojot tiešās pārdošanas iespējas ar ZVRG finansētu kravas automobili.

Valsts: Apvienotā Karaliste

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" pēc Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas ierosinājuma veic makšķernieku aptauju. 
Aptaujas mērķis ir iegūt informāciju par makšķernieku paradumiem, interesēm, lomiem un zivju populāciju Latvijas ūdenstilpēs.

Lapas

Subscribe to RSS - Zivsaimniecība