Daugavpilī izglītojās par meliorāciju

GalerijaPrint

LLKC  Daugavpils nodaļa rīkoja izglītojošo semināru „Lauksaimniecības produkcija ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana. Meliorācija”.

Semināru, kas notika 1. un 2. jūlijā, apmeklēja 25 dalībnieki no Ilūkstes un Daugavpils novadiem. Ekonomikas konsultante Kristīne Dmitrijeva lauksaimniekus iepazīstināja ar ES un valsts atbalsta iespējām un stāstīja par Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam izstrādātajiem, bet vēl ES neapstiprinātajiem noteikumiem. SIA „Limbažu MELIO” pārstāvis Sandis Riekstiņš informēja ne tikai jaunās paaudzes tranšeju racēja Mastenbroek 20/15 priekšrocībām drenāžas sistēmu izbūvē, bet dalījās praktiskā pieredzē par meliorācijas sistēmu, grāvju un izteku izbūvi.

SIA „Meliors Krauja” pārstāvis Antons Soms sniedza lietderīgas un lauksaimniekiem tik nepieciešamas zināšanas drenāžas sistēmu un  novadgrāvju ierīkošanā, kopšanā un remontā. Viņš arī izklāstīja nepieciešamo informāciju par meliorācijas sistēmas kontrolakām un iztekām. Nākamajā dienā apmeklējām SIA „Meliors Krauja”. Apskatījām tehniku, kura šobrīd atrodas remontā, jo pārējā noslogota meliorācijas darbos. Apskatījām kūdras pārstrādes un fasēšanas līniju. Semināra noslēgumā apmeklējām Līksnas pagasta zemnieku saimniecību „Mantinieki” kurā šogad tika veikti meliorācijas darbi. Kopā seminārs izvērtās ļoti  praktisks un vērtīgs tiem lauksaimniekiem, kuri nolēmuši savos laukos ierīkot meliorāciju vai atjaunot to.

 Janīna Kursīte, LLKC Daugavpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru