Lauksaimniecība

Aicinām ikvienu lauksaimnieku un nozares pārstāvi piedalīties Eiropas Komisijas interneta aptaujā un paust savu viedokli par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) līdzšinējo darbību un sniegt priekšlikumus uzlabojumiem.  No šīs nedēļas aptauju var aizpildīt arī latviešu valodā.

Pavasara un šogad pat vasaras sākuma salnas liek nervozēt ne vienam vien dārzkopim. Nav patīkami, ja sūri, grūti koptais un lolotais vienā naktī aiziet nebūtībā. Ko darīt un kā rīkoties? 

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un tā filiāle „Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs” rīko arodapmācības un informatīvos pasākumus lauksaimniekiem un mežsaimniekiem.

Saistībā ar ĀCM vairākos Latvijas novados un pagastos Pārtikas un veterinārais dienests noteicis karantīnu un ar to saistošos noteikumus, kuri obligāti jāievēro.

Lai gan vasara ir pilnā plaukumā un skolēniem ir brīvlaiks, aktīvākie skolu jaunieši to pavada, izzinot jaunas profesijas un apmeklējot nometnes.  Stradu pagasta Stāķu parkā 6. jūnija rītā pulcējās 16 dažāda vecuma jaunieši un skolēni, lai piedalītos dabas izzinošās nometnes pasākumā.

Lauka diena par „Krūmmelleņu un/vai lielogu dzērveņu riskus mazinošas tehnoloģijas purva un minerālaugsnē”

Esat laipni gaidīti Lauka dienā, šī gada 19. jūlijā, plkst. 13:30 SIA “Berry Tours”, Apes nov., Gaujienas pag., "Kalna Purvs"!

Tēma: "Krūmmelleņu un lielogu dzērveņu šķirņu nozīmīgākās slimības,   šķirņu izturība pret slimībām. Dažādu mikroelementu loma augu izturības veicināšanā"

 Lauka dienas kontaktpersona: Dace Siliņa, LLU Lauksaimniecības fakultātes vadošā pētniece. 

„ Mēs nākam no pagātnes”. Zilo govju diena Kurzemē.

Biedrība „Šķirnes saglabāšanas apvienība „Zilā govs” ” 18.07.2018 aicina visus interesentus piedalīties pasākumā, kurš veltīts senai kurzemnieku vietējo govju šķirnei, kādreizējam Latvijas tēlam - Latvijas zilajai govij.

 Pasākuma norises vieta :  „Liedagi”,  Jūrkalne.

Darba kārtība.

 9:00-10:00 –    Dalībnieku reģistrācija;

 10:00-10:05 –  Pasākuma atklāšana. -BŠSA „Zilā govs” valdes priekšsēdētāja;

 10:05- 10:30 – Informācija par Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likumu. – ZM pārstāvis.

Valkas novada Kārķu pagastā / Lauku diena z/s "Tūži"

Otrdien, 17.jūlijā pl. 10:00, jau ceturto reizi, Valkas novadā notiks atvērtā durvju diena laukos.
Zemnieki, lauksaimnieki, agronomi un interesenti no visas Latvijas šogad ir aicināti doties uz Kārķu pagasta Z/S “Tūži”. Viena no saimniecības specializācijām ir cietes kartupeļu audzēšana.

Pasākumā piedalīsies firmas “Agrimatco” , "Timac Agro Latvia" un Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju biedrība.

Gelinta Apse dzīvo vecvecvecāku celtā mājā un jūtas laimīga, jo vada savu dzīvi laukos un dara to, kas patīk – audzē zirgus, piedāvā tūrisma pakalpojumus, piedalās sacensībās un trenē jaunos jātniekus.

Lapas

Subscribe to RSS - Lauksaimniecība