Lauksaimniecība

Aicinām ikvienu lauksaimnieku un nozares pārstāvi piedalīties Eiropas Komisijas interneta aptaujā un paust savu viedokli par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) līdzšinējo darbību un sniegt priekšlikumus uzlabojumiem.  No šīs nedēļas aptauju var aizpildīt arī latviešu valodā.

Pavasara un šogad pat vasaras sākuma salnas liek nervozēt ne vienam vien dārzkopim. Nav patīkami, ja sūri, grūti koptais un lolotais vienā naktī aiziet nebūtībā. Ko darīt un kā rīkoties? 

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un tā filiāle „Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs” rīko arodapmācības un informatīvos pasākumus lauksaimniekiem un mežsaimniekiem.

Saistībā ar ĀCM vairākos Latvijas novados un pagastos Pārtikas un veterinārais dienests noteicis karantīnu un ar to saistošos noteikumus, kuri obligāti jāievēro.

Lai dalītos pieredzē par lauksaimniecības konsultantu gatavību darbam digitālo piedāvājumu laikmetā, 5. un 6.

LLKC Talsu nodaļa 16. septembrī organizēja informatīvo semināru par kailgliemežu ierobežošanas iespējām. LLKC vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils informēja gan par pašiem gliemežiem, to dzīves ciklu, gan par to apkarošanu.

Seminārs par kartupeļiem | BROCĒNI

LLKC Saldus konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “Aktualitātes kartupeļu audzēšanā”, kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla pasākuma ietvaros.

Datums: 06.oktobris

Laiks: semināra sākums 11:00 (semināra ilgums aptuveni 3-4 h)

Vieta: Brocēnu kultūras nams (Lielcieceres iela 10, Brocēni)

Lektors: Agronoms, kartupeļu kolekcionārs ELVIJS BRAUNS

Elvijs Brauns stāstīs par kartupeļu audzēšanu, viņa izmēģinājuma datiem, kartupeļu šķirnēm (t.sk. "krāsainajiem" kartupeļiem).

Kur Latvijā ražo labāko vājpiena biezpienu un kam aizvadītā gada laikā izdevušies gardākie biezpiena deserti, skābpiena dzērieni, saldējumi un sieri, par to lasiet žunāla septembra numurā.

Laikā starp ziedošo vasaru un zelta rudeni LLKC Alūksnes konsultāciju birojs zemniekiem radīja iespēju apciemot Latgales puses dažādu nozaru bioloģiskās saimniecības, lai gūtu jaunas idejas un pieredzi produkcijas dažādošanā un realizācijā.

Lapas

Subscribe to RSS - Lauksaimniecība