Pirmie kāpostu svētki Svitenē

GalerijaPrint

Svitenē, kas slavena ar kāpostu audzēšanas tradīcijām,  27. septembrī ar plašu programmu tiks atzīmēti pirmie Kāpostu svētki.

„Svitene jau izsenis slavena ar kāpostu audzēšanas tradīcijām. Vēl padomju laikos gandrīz katra sviteniešu ģimene bija nodarbināta ar šo dārzeņu audzēšanu, novākšanu un pēc tam – arī realizāciju. Arī pašlaik varam lepoties ar plašiem kāpostu laukiem, par kuriem rūpējas zemnieku saimniecība „Kaži”. Tieši tādēļ šogad Miķeļdienu atzīmēsim ar pirmajiem Kāpostu svētkiem, kas notiks 27. septembrī Svitenē, Saules dārzā,” stāsta pasākuma organizatore Sandra Kerēvica.

Svētku diena sāksies pulksten 11 ar fotomākslinieku savienības biedres, svitenieces Irēnas Nikkinenas fotoizstādes „Dubultekspozīcija” atklāšanu Svitenes tautas namā, kam sekos koncerts Svitenes Saules dārzā. Tukuma novada Jaunsātu amatieru teātris priecēs ar Oskara Lutssa komēdiju „Kāpostgalva”, uzstāsies Ķeguma novada Birzgales pūtēju orķestris. Mūsdienīgu stāstu par Pelnrušķīti izrādīs Bauskas novada Īslīces amatieru teātris „Dadži”. Īpašu programmu Kāpostu svētkiem gatavo arī Rundāles novada folkloras kopa „Svitene”. Rundāles, Iecavas un Pakrojas amatieru kolektīvu sniegumu svētku apmeklētāji varēs novērtēt no plkst. 13.20 līdz 14.20. Paredzēts, ka svētkus apmeklēs arī trešā Zemgales stāstnieku festivāla dalībnieki.

No plkst. 15.20 līdz 16.40 uzstāsies dziedātājs un dziesmu autors Viktors Zemgals. Svētku dienā būs iespēja arī apskatīt lauku sētas iemītniekus no „Trušu pilsētiņas”, degustēt un iegādāties septiņu veidu skābētus un sautētus kāpostus no Brunavas pagasta „Kāpostnīcas”, uzzināt, no kurienes kāposti cēlušies, cik sen tos cilvēce jau lieto uzturā, kā arī daudz citu interesantu faktu par to sēšanu, stādīšanu, lielo uzturvērtību. Būs arī jautras atrakcijas, sola pasākuma organizatore Sandra Kerēvica.

Savukārt vakarā plkst. 21 paredzēta Miķeļdienas Kāpostballe Svitenes tautas namā kopā ar Andri no grupas „Līdzsvars” (Tukums).

Pasākumam aicināti pieteikties mājražotāji, amatnieki, tirgoties gribētāji, zvanot pa tālruni 26672682 Sandrai Kerēvicai.

Visu svētku programmu var apskatīt Rundāles novada domes mājas lapā www.rundale.lv.

Kristīne Kociņa,
Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto galerija: 

Pievienot komentāru