Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā

GalerijaPrint

Februāra “Latvijas Lopkopis” iznācis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra 30gades noskaņās – tajā gan LLKC iepriekšējo vadītāju, gan esošā valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Cimermaņa vēlējumi, gan arī žurnāla veidotāju atziņas.

Piensaimniekiem piedāvājam iepazīties ar LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres sagatavoto pārskatu par Latvijas labākajiem piensaimniecību ganāmpulkiem. “Latvijas Lopkopis” piensaimniecību reitingu tabulas jau trešo gadu gatavo, ganāmpulkus vērtējot pēc sausnas koriģētā piena. Turpat arī žurnālistes Ilzes Galkinas veiktā ražīgāko ganāmpulku saimnieku aptauja ar atziņām par pērn sasniegto.

Saimnieku pieredzes rubrikā piedāvajam iepazīties ar Ventspils novada Piltenes pagasta z/s “Ābolkalni” saimniekiem Arti un Emīlu Fetleriem, kuriem ikdienas darbu fermā atvieglo pieci slaukšanas roboti, turklāt pērn gada nogalē ekspluatācijā nodotas divas jaunas govju novietnes.

LLKC ekonomikas konsultantans Raivis Andersons šoreiz lasītājiem piedāvā iepazīties ar pākšaugu audzēšanas ekonomisko izvērtējumu. Savukārt par slaukšanas rutīnu, kas ir govs veselības un kvalitatīva piena pamats, raksta “GEA Latvia” iekārtu higiēnas un kvalitatīva piena ieguves eksperts dipl. ing. chem Māris Balodis. 

Par gremošanas trakta slimību ietekmi uz jaundzimušo teļu augšanu un attīstību raksta LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns.

Gaļas liellopu audzētājiem lietderīgs būs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anita Siliņas raksts par vaislinieku apsaimniekošanu ziemas period. Savukārt LLKC lopokpības konsultante Laila Plīta raksta par to, kā gaļas liellopu saimniecībām sagatavoties atnešanās sezonai.

Tā kā šogad strauji pieaugušas importētās sojas cenas, cūkaudzētājiem piedāvājam lietderīgi būs izlasīt rakstu par pākšaugu nozīmi cūku ēdināšanā, ko sadarbībā ar LLU asociēto profesori dr. agr. Liliju Degoli sagatavojusi Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece.

Kaut ziema tuvojas izskaņai, putnkopjiem joprojām aktuāls ir jautājums par apsaldējumiem mājputniem, kā tos konstatēt un tikt ar tiem gala, raksta Latvijas Olu un putnu ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Savukārt šobrīd aktuālajā jēru laikā praktiskus un lietderīgus padomus sniedz Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa.

Žurnālā arī raksts zirgkopjiem – šoreiz Daces Milleres sagatavotais apraksts par Ingu Miķelsoni, kura ir viena no sešiem starptautiskās kategorijas konkūra tiesnešiem Latvijā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru