Žurnāla “Latvijas Lopkopis” janvāra numurā

GalerijaPrint

Žurnāla janvāra izdevumā lasiet interviju ar LLKC valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Cimermani. Viņš saka: “Šis gads iesācies ar neizbēgamu pārmaiņu sajūtu. Kovidapstākļi, tam sekojošais cenu sprādziens liecina par briestošām pārmaiņām. Lauksaimniecībā un pārtikas ražošanā redzam nepieredzēti augstas izejvielu, īpaši piena un graudu, cenas, tas rada sajūtu, ka pārtikas ražošana jau drīz nonāks jaunā lomā”.

Žurnālā arī intervija ar Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Smiltenes tehnikums” direktoru Andri Miezīti. Viņa vadītā skola ir viena no modernākajām vidējā līmeņa lauksaimniecības profesionālajām izglītības iestādēm, kurā audzēkņi var mācīties mūsdienīgās telpās, izmantojot jaunākās iekārtas un tehnoloģijas. Šī ir vienīgā skola, kurā var apgūt veterinārfeldšera zināšanas, un viena no retajām, kurā māca lopkopības tehniķus.

Liellopu audzētājiem iesakām LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna rakstu par slimību cēloņiem un kopsakarībām liellopiem ziemā.

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere sniedz ieteikumus teļu aprūpei aukstākajā gadalaikā – ziemā.  Piena lopkopjiem lietderīgs būs LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas raksts par apsaimniekošanas metodēm, kas ietekmē auglību un līdz ar to – piena ganāmpulka finansiālo labklājību. Turpat arī LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas raksts par apstākļiem un kopsakarībām, kas ietekmē svaigpiena garšu.

Vērtējumu par LLKC organizētajām gaļas liellopu interešu grupām sniedz LLKC lopkopības konsultante Daiga Baltiņa. Saimnieki atzīst, ka darbošanās tajās palīdz uzlabot saimniekošanas efektivitāti. Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz stāstam par to, kā saimnieko Sanda un Gatis Vītoli Smiltenes novada “Jaunviķīšos”.

Aitkopjiem iesakām Latvijas Aitu audzētāju asociācijas sertificētās vērtētājas Dinas Avotiņas ieteikumus efektīvai jēra gaļas ražošanai. Savukārt Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha sniedz 10 padomus vistkopjiem ziemas periodā.

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par “Augusta staļļa” īpašnieci Ivetu Dzērvi, kura uzņēmumu pilnveido kopā ar dzīvesbiedru Guntaru Dzērvi.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru