Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā

GalerijaPrint

Jūnija beigās ES lēmējinstitūcijās panākta vienošanās par ES Kopējo lauksaimniecības politiku 2023.-2027. gadam. Ko tā galvenajos vilcienos paredz, kādus pārsteigumus tā nesusi, lasiet žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija izdevumā.

Žurnālā arī par situāciju saistībā ar liellopu tirdzniecības uzņēmumu “Cattle Market”, kas daudziem desmitiem saimnieku palicis parādā par nodotajiem liellopiem. Situācijas risināšanai jūlija vidū jurists Ģirts Strazdiņš, pie kura pēc palīdzības bija vērsušies vairāki liellopu audzētāji, iesniedzis ziņojumu policijai par iespējamām krāpnieciskām darbībām organizētā grupā un iespējamu PVN izkrāpšanu no valsts.

Vai ir iespējama oglekļa neitrāla piensaimniecība, atsaucoties uz Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN ikgadējā tiešsaistes piena konferencē dzirdēto, skaidro LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere.

Žurnālā arī raksts par jauno veterinārārstu no Augšdaugavas novada Andreju Elksniņu, kurš nodrošina veterināro aprūpi, izmantojot mobilo   klīniku-laboratoriju.

Saimnieku pieredzes rubrikā stāsts par Andri un Santru Celmiņiem no Kandavas pagasta z/s “Krikši”. Saimnieki ir pieredzējuši Šarolē tīršķirnes liellopu audzētāji un jau gadiem nopietni veic ciltsdarbu, izkopjot šīs šķirnes labākās īpašības.

Kāda ir govju aktivitātes un veselības uzraudzībības sistēmu attīstība, skaidro sertificēts veterinārārsts Jurijs Brente. Savukārt par kompakto totāli miksēto barošanu, kas novērš barības šķirošanu, raksta Silvija Dreijere.

Šogad ļoti aktuāls ir jautajums par kukaiņu uzbrukumiem liellopiem. Kuri ir lielākie kaitnieki un kā ar tiem cīnīties, skaidro LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns.

Ekonomikas rubrikā šoreiz ekonomikas konsultanta Raivja Andersona raksts par gaļas liellopu ganāmpulka efektivitātes paaugstināšanu.

Aitkopjiem lietderīgs būs Apgāda redaktores Daces Milleres kopīgi ar LLKC Lopkopības kompetenču centru sagatavotais ieskats lauka dienā z/s “Mežoki” par precīzo tehnoloģiju izmantošanu intensīvā jēru nobarošanā.

Kā vasaras karstākajās dienā parūpēties par mājputniem, skaidro Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Zirgaudzētājiem piedāvajam Daces Milleres aprakstu par Intu Cauni no Tukuma novada Zentenes pagasta z/s “Rubeņi”, kura citstarp nodarbojusies arī ar garo distanču jāšanu.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru