Žurnāla “Latvijas Lopkopis” septembra numurā

GalerijaPrint

“Mēs to paveicām!” – tā droši var teikt Igaunijas un Latvijas piensaimnieku kooperatīva “SCE E-Piim” zemnieki ar tā vadītāju Jānusu Murakasu priekšgalā. Austrumeiropā modernākā piena pārstrādes rūpnīca ar investoru, Nīderlandes “Interfood” un “Royal A-Ware”, līdzdalību ir tapusi un sākusi ražošanu. Žurnāla septembra izdevumā sniedzam ieskatu jaunajā rūpnīcā, kā arī piedāvajam interviju ar projekta vadītāju Jānusu Murakasu.

Ņemot vērā lauksaimnieku neapmierinātību ar jaunajiem AS “Sadales tīkls” tarifiem, žurnālā lasiet uzņēmumu skaidrojumu, kā tie ietekmē dažāda lieluma saimniecības.

Saimnieku pieredzes rubrikā ieskatāmies Balvu novada Vectilžas z/s “Vecavotiņi”, kur saimniekošanu no vecākiem pārņēmis jaunais lauksaimnieks Agnis Bombāns. Viņš saimnieko bioloģski uz 135 ha zemes, no kuriem 70 ha apsēti ar graudiem, kā arī kopj ap 30 Holšteinas melnraibo slaucamo govju ganāmpulku.

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere raksta par Latvijas zemnieku centieniem panākt atļauju ragu aizmetņu izņemšanai bioloģiskajās liellopu saimniecībās. Lasiet arī par jaunu pieeju teļu turēšanai kontaktsistēmā “govs-teļš”, kur pieredze  uzkrāta Dānijas piensaimniecībās.

Par zīdītājgovju genoma nozīmi gaļas liellopu ganāmpulku izkopšanā raksta Gaļas liellopu audzētāju biedrības valdes locekle Kristīne Ādama un LLKC Jēkabpils biroja vadītāja un lopkopības konsultante Ziedīte Bimšteine.  Savukārt par starpatnešanās intervāla samazināšanu zīdītjagovīm lasiet LLKC lopkopības konsultantes Daigas Baltiņas-Volrates un LBTU Lauksaimniecības fakultātes profesores Dainas Kairišas rakstā. 

LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta raksta par teļu ēdināšanas nozīmi, lai nākotnē iegūtu vairāk piena.

Šoreiz raksts arī trušu audzētājiem. Biedrības “Trusis un citi” ciltsdarba speciālists Dzintars Rancāns raksta par Termondas balto trušu produktivitāti.

Aitkopjiem lietderīgs būs Latvijas Aitu audzētāju asociācijas vērtēšanas speciālistes Dinas Avotiņas raksts, kā iegādāties šķirnes aitu, bet neiepirkties.

Putnkopjiem noderīgs būs Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas raksts par spalvu mešanu vistveidīgajiem un zosveidīgajiem putniem, kā arī padomi putnu aprūpē spalvu mešanas periodā.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere raksta par Latvijā pirmo reizi notikušo kumeļu skati un tās rezultātiem.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, grāmatvedības jaunumi, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2023_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru