Izveidots jauns video “Baldone satuvina”

GalerijaPrint

Baldonē šovasar tapis video ar mērķi novērtēt Baldones tūrisma objektus un dabas pērles. Video sižets veidots savdabīgi – kā divu cilvēku satikšanās (randiņš), kur baldoniete izrāda rīdziniekam Baldonei nozīmīgas vietas. Video parāda, ka Baldone ir lieliska vieta pirmajam randiņam, un ne tikai.

Baldone atrodas nepilnas pusstundas braucienā no Rīgas, un ir lieliska vieta dažāda veida atpūtai. Ar šādu, savdabīgu veidu, baldonieši aicina pie sevis interesentus un iepazīstina ar sevi arī tos, kuriem Baldonē nokļūt ir visai ierobežotas iespējas.

“Baldone – pilsēta nepilnas pusstundas braucienā no Rīgas un ar tik daudzām iespējām, ko daļa cilvēku pat neapjauš. Arī mēs līdz pat šī klipa tapšanai to neapzinājāmies. Tas visu komandu pārsteidza. Ir daudz vietu, ko apskatīt, un aktivitāšu, ko izbaudīt,” tā par Baldoni teic video režisore Sofija Reinberga.

Baldones Kultūras centrā jeb Kinoteātrī 17. septembrī video “Baldone satuvina” piedzīvoja pirmizrādi. Pasākuma sākumā, turpinot Baldones tūrisma tēmu, Baldones novada iedzīvotāji Kristīne un Andris Vilcāni stundas garumā klātesošos iepazīstināja ar pārgājienu stāstiem, dalījās ar personīgo pieredzi un motivēja aktīvam dzīvesveidam Baldonē. Pēc pieredzes stāstiem un pirms video pirmizrādes tika demonstrēta 1938. gadā uzņemtā latviešu filma "Brauciens caur ziedošo Zemgali", kurai ir būtiska loma Baldones pilsētas vēstures attīstībā – tajā ir iespēja vērot tā laika Baldoni!

Uz pasākumu un video pirmizrādi bija ieradusies arī Baldones novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Jēkabsone un pašvaldības izpilddirektore Tatjana Tihoņenko.

“Man ir liels prieks, ka esam šeit visi sapulcējušies tik priecīga un svarīga notikuma sakarā. Paldies komandai par darbu tik skaista mākslas darba radīšanā,” novērtēja I. Jēkabsone, norādot, ka, redzot skaisto rezultātu, videofilmai būs arī otrā sērija – par ziemas izklaidēm Baldonē.

Pasākuma noslēgumā tūrisma organizatore un idejas koordinatore Irina Sietiņa pastāstīja par video tapšanu, norādot, ka, viņasprāt, Baldonei visvairāk piestāv romantika, jo arī Baldonē ir zināmi divi mīlestības kalniņi – Vanagkalns un uz Pasta ielas. I. Sietiņa aicināja padalīties iespaidos arī jaunos aktierus – Egitu Eglīti un Arti Strazdiņu –, kuri norādīja, ka Baldone radījusi siltu un patīkamu iespaidu: tā satuvina!

Kā jau īstā kino vakarā – par popkornu bija parūpējies jaunais Baldones uzņēmējs baldonietis Valts Vilcāns.

Filmas tapšanā piedalījās: Reinis Blūms – video operators un montāža; Sofija Reinberga – režisore; Mārtiņš Logins – producents un projekta vadītājs; Rūta Kivkule – grima un kostīmu autore;  Egita Eglīte – atveido Amandu; Artis Strazdiņš – atveido Robertu, Baldones nākotnes iedzīvotāju; Jānis Holšteins-Upmanis – mūzika;
Vilcānu un Šefanovsku ģimenes video kadri; pasūtītājs – Baldones novada dome.

Kristīne Ragaine-Volnianko, LLKC Pierīgas biroja vadītāja,
izmantojot Baldones novada domes sabiedrisko attiecību speciālistes Evas Dišleres sagatavoto informāciju

 Foto: Mārtiņš Logins

Foto galerija: 

Pievienot komentāru