Lauku telpa

Liepāja | 26. un 27. jūlijs – Annas dienas tirdziņš Liepājā Rožu laukumā

Ik gadu jūlijā atzīmē Annas dienu. Tā izsenis latviešiem bijusi arī Saimnieču diena, kas iezīmēja ražas novākšanas sākumu un, kad galdā tika celti pirmo ražu labumi, kā jaunie kartupeļi, burkāni un rudzu maizes.

Un par godu šai dienai notika arī lieli gadatirgi, kuros varēja atrādīt un tirgoties ar pirmo ievākto ražu. Tāpat gadatirgos saimnieces varēja parādīt visu, ko viņas māk saistībā ar ēdienu pagatavošanu. Tāpēc nevelti šo dienu dēvē par Saimnieču dienu.

Somijas jaunuzņēmums, izmantojot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), veicis jaunu uzņēmējdarbības iespēju izpēti inovatīva materiāla – biokompozīta – jomā. To sākot ražot, SIA “Aqvacomp” reģionā radīja 20 jaunas darbavietas un ievērojamās investīcijas uzņēmumam pavēra iespējas iekļūt jaunos tirgos.

Saulainā 13. jūlijā sestdienā Amatas novada Zaubes pagastā viesus aicināja Zaubes savvaļas kulinārais festivāls. Jau ceturto  gadu pēc kārtas Zaubes ezeru krastos pulcējās dažādu dabas garšu baudītāji.

Durbe | Diskusija par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada – prioritātes izvirzīto pasākumu sasniegšanai

Otrdien, 2019. gada 23. jūlijā Durbes kultūras namā - diskusija par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada - prioritātes izvirzīto pasākumu sasniegšanai.

Tikšanās programmā:
@ Kopējā lauksaimniecība politika 2021.-2027.gadam un tajā izvirzītās prioritātes.
@ Diskusija, idejas un priekšlikumi izvirzītajām prioritātēm, svarīgāko prioritāšu izvirzīšana.
@ Diskusijas kopsavilkums un neformālas sarunas.

Jaunpiebalgas novada dome īstenojusi projektu, uzbūvējot skatu torni  “Viņķu kalnā”, kas ir 17,8 metrus augsts. Torņa konstrukcija ir apgleznota ar mākslinieces Sandras Strēles latviešu zīmēm un rakstiem.

Priekule | 10. augusts - 16. Ikara svētki Priekulē ar plašu un interesantu programmu (aicina pieteikties tirgotājus)

2019. gada 10. augustā Priekulē notiks 16. Ikara svētki ar plašu un interesantu programmu.

Svētku laikā no pl. 11:00 lidz 17:00 vidusskolas alejā (Aizputes iela 1) norisināsies tirgus.

Papildu informācija un pieteikuma veidlapa tirgotājiem Priekules novada mājas lapā - http://www.priekulesnovads.lv/uznemejdarbiba/16-ikara-svetki-priekule

PRIEKS MĀJO PRIEKULĒ!

Lielais Autofotoorientēšanās brauciens "Liepāja-Klaipēda 2019" – līdz 1. augustam aicina pieteikties uzņēmējus kontrolpunktiem

2019.gada 10.-11.augustā tiek rīkots Lielais Autofotoorientēšanās Brauciens "Liepāja-Klaipēda 2019" , kura laikā dalībnieki ar saviem auto pēc organizatoru izsniegtās orientēšanās kartes meklē un nofotografējas pie interesantiem kontrolpunktiem- tūrisma apskates objektiem, neparastiem dabas pieminekļiem utml. Plānotais komandu skaits - 50 auto (150-200 sociāli aktīvi cilvēki no visas Latvijas).

Lapas

Subscribe to RSS - Lauku telpa