Lauku telpa

AREI Priekuļu pētniecības centrā turpinās projekta „Cietes kartupeļu ražošanas cikla tehnoloģijas posmu pilnveidošana un ieviešana” (JOGLA) pirmais posms.

Jūnija vidū Valsts Lauku tīkla Sekretariāts kopā ar pārstāvjiem no Zemkopības ministrijas un Alsungas pašvaldības devās uz Somiju, lai  uzkrātu pieredzi par Viedo ciemu darbību un sarunās ar Somijas Lauku tīklu mēģinātu izprast, kā veicināt Viedo ciemu attīstības iesp

Nīcas novads | 14. jūlijs - pošamies uz Zvejnieku svētkiem Jūrmalciemā!

2018. gada 14. jūlijā Nīcas novadā Jūrmalciemā tiek rīkoti ikgadējie Zvejnieku svētki ar daudzveidīgām aktivitātēm. Svētki sāksies pulksten 12 ar svinīgu karoga pacelšanu, kam sekos Jūrmalciema kausa izcīņa futbolā (komandām pieteikšanās līdz 13.jūlijam uz e-pastu: ingars.kalejs@nica.lv), atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem. Pēcpusdienā norisināsies individuālās Zvejnieku svētku disciplīnas. Skatīt nolikumu Enerģiju varēs atgūt, baudot zupu pie sabiedriskā centra “Ievas”. Plkst.

Nīcas novads | 21. jūlijs - Aicina uz piekto Melleņu lasīšanas čempionātu

Sestdien, 21. jūlijā, plkst.9.00 Jūrmalciema kāpās notiks 5. Melleņu lasīšanas čempionāts. Ogu lasīšana notiks 3 stundas līdzpaņemtos traukos ar rokām, neizmantojot palīgierīces. Savas salasītās ogas pēc svēršanas katrs varēs vest uz savām mājām. Čaklākie ogotāji tiks pie balvām, sveiks arī uzvarētājus nominācijās: „Ašākais ogotājs”, „Interesantākais apģērbs”, „Ātrākais melleņu ēdājs”, „Radošākais trauka noformējums”. Ir padomāts arī par to, lai lasītājiem pietiktu spēka.
Dalības maksa 3 eiro.
Izbraukšana no Nīcas novada domes stāvlaukuma plkst.8.10.

Lejasciema pagasta “Pincikājās” saimnieko Šķenderu ģimene. Saimniece Valda ir galvenā saimniecības vadītāja un virzītāja. Ikdienā palīdz vīrs Ivars, bet brīvdienās arī bērni Elīna un Edgars ar ģimenēm.

Liepāja | Aicina amatniekus un mājražotājus pieteikties Annas dienas tirdziņam

Ik gadu jūlijā atzīmē Annas dienu. Tā izsenis latviešiem bijusi arī Saimnieču diena, kas iezīmēja ražas novākšanas sākumu un, kad galdā tika celti pirmo ražu labumi, kā jaunie kartupeļi, burkāni un rudzu maizes.

Un par godu šai dienai notika arī lieli gadatirgi, kuros varēja atrādīt un tirgoties ar pirmo ievākto ražu. Tāpat gadatirgos saimnieces varēja parādīt visu, ko viņas māk saistībā ar ēdienu pagatavošanu. Tāpēc nevelti šo dienu dēvē par Saimnieču dienu.

Svinēsim Annas Dagdā!

Dagdas novada svētkos „Annas Dagdā” katru gadu tiek piedāvāti pasākumi dažādām gaumēm, nodrošinot iespēju katram novada iedzīvotājam svētku programmā atrast sev interesējošo. Tas, kāda būs šo svētku sajūta šogad, ir katra paša ziņā, bet mēs sniedzam iespēju svētkos sajusties daļai no sava novada.

Latvijas valsts simtgades gadā rodas vēlme uzsvērt mūsu tautas identitāti, piederību dzimtenei un vienlaicīgi arī unikalitāti kultūrā, valodā un dzīves ziņā. Tāpēc šī gada svētku programmā dominē latviskās vērtības.

Lapas

Subscribe to RSS - Lauku telpa