Krāslavā darbību uzsāk jauniešu klubs

GalerijaPrint

Ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Krāslavas novada domes atbalstu Krāslavā, Rēzeknes ielā 45, sācis darboties Krāslavas jauniešu klubs.

Pateicoties biedrības „Krāslavas māmiņu klubs” organizētajam pasākumam, Krāslavas jauniešu kluba telpās 10. februārī pusaudžu vecāki pulcējās uz tikšanos ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku. Divu lekciju blokā „Kā saprast mūsdienu pusaudzi” tika iesaistīts katrs klātesošais. Ļoti taktiski, ar piemēriem no savas pieredzes, psihologs izskatīja visus uzdotos jautājumus.

Par savu darbu Marks saka: „Šis ir projekts par cilvēka sirds atgriešanos pie sevis. Es arī meklēju ceļu pie savas sirds. Mācos mīlēt un pieņemt, piedzīvoju veiksmes un kritienus, īstenojot  savu dzīves aicinājumu. Vēlos to darīt kopā ar jums. Tāpat vēlos dalīties ar savām zināšanām un spējām, lai atbalstītu citus meklētājus.”

Lekciju noslēgumā katrs no klātesošajiem atzina, ka tikšanās bijusi vērtīga. Kāda pusaudža tēvs sacīja, ka bijis interesanti, viņš guvis apstiprinājumu tam, ka daudzās situācijās attieksmē pret dēlu rīkojies pareizi. Klausoties psihologa minētos konfliktu risinājumu piemērus, tēvs guvis atbildes uz saviem jautājumiem.

„Paldies Markam par vērtīgajiem padomiem, paldies visiem klātesošajiem par atklātību. Mums visiem ir ļoti svarīgi mācīties. Gan pusaudžu vecākiem, gan cilvēkiem, kuri strādā ar jauniešiem,” noslēgumā psihologam un vecākiem pateicās biedrības „Latvijas sociālās adaptācijas asociācija” valdes locekle Margarita Borodina-Ignatoviča.

Krāslavas jauniešu klubā 15. februārī  notika tikšanās/meistarklase ar fotogrāfu un operatoru, Latvijas Kinooperatoru ģildes (LGC) prezidentu Gintu Bērziņu un viņa asistentu Armandu Jakoveli.

Gints Bērziņš dzimis 1968. gada 29. septembrī Alūksnē, beidzis Rīgas 49. vidusskolu (1986), Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūtu Maskavā (1993), kopš 2005. gada ir Latvijas Kinooperatoru ģildes prezidents, viens no jaudīgākajiem savā profesijā Latvijā un ievērotākais ārpus Latvijas. Par filmu „Melānijas hronika” 2016. gadā saņēmis Igaunijas festivāla PÖFF balvu par labāko operatora darbu spēlfilmā.  Viņa darbi tikuši izrādīti slavenajos Kannu un Berlīnes kinofestivālos.

Armands Jakovels absolvējis Eiropas filmu koledžu Dānijā, strādājis Jura Podnieka studijā, izpildījis filmēšanas pasūtījumus stāstiem par Latviju vadošajām pasaules ziņu aģentūrām „Associated Press” un „Euronews”. Kā Ginta Bērziņa asistents piedalījies Viestura Kairiša filmas „Melānijas hronika” un Lailas Pakalniņas dokumentālās filmas „Karote” uzņemšanā, filmējis vairākās 3×3 nometnēs. Kopā ar režisori un scenārija autori ir Monta  Jakovele, kura  veido dokumentālo filmu par 3×3 – par pasaules latviešu ģimeņu kustību.

Krāslavā populāros kinooperatorus bija iespējams satikt, pateicoties darbam pie jaunās Viestura Kairiša mākslas filmas „Pilsēta pie upes” un filmēšanas grupas veiksmīgas sadarbības rezultātā ar Krāslavas novada pašvaldību un Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienību.

Projektu „Jauniešu kluba ierīkošana Krāslavā” (Nr.17-03-AL33-A019.2202-000015) Lauku attīstības programmas pasākumā "Atbalsts LEADER vietējai attīstībai" īsteno biedrība „Latvijas sociālās adaptācijas asociācija”. Projekta mērķis ir sabiedrisko aktivitāšu dažādošana Krāslavas novada  iedzīvotāju – jauniešu radošai pilnveidei, jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošana, veicinot viņos iniciatīvu darboties, patriotismu un līdzdalību sabiedriskajā dzīvē, kā arī saturīgu brīvā laika pavadīšanu.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 9501 eiro, no kuriem 90% finansē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, bet 10% – Krāslavas novada dome.

Projekta ietvaros arī tika iegādāta foto/video aparatūra studijas ierīkošanai. Studijā būs iespēja apgūt  iemaņas foto un video sižetu veidošanā par aktualitātēm, par savas pilsētas vēsturi un jaunumiem, interesantiem cilvēkiem, publicēt tās jauniešu kluba mājaslapā.

Piedalīties augstas klases profesionāļu meistarklasē bija interesanti gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.  

Krāslavas jauniešu kluba darba laiks no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 16 līdz 20. Sestdienās no plkst. 12 līdz 16. 

“Nākošā  tikšanās ar eksistenciālo psihologu Marku Jermaku plānota 10. martā. Darbosimies kopā arī turpmāk”, smaidot saka projekta koordinatore Iveta Leikuma. Tālr. uzziņām 26439370.   

Terēze Brazeviča,

LLKC Krāslavas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante                                             

Foto galerija: 

Pievienot komentāru