Pāvilostas novads lepojas ar savu vēsturi

GalerijaPrint

LLKC jau trešo gadu sadarbojas ar Pāvilostas novadpētniecības muzeju, kas pēdējos gados paplašinājis savu ekspozīciju un darbību, pateicoties īstenotajiem Eiropas Zivsaimniecības fonda projektiem.

Sadarbība sākās 2012. gadā, kad tika realizēts pilotprojekts „Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai”, jo Pāvilosta ir viena no nedaudzajām pilsētām, kurā vēl ir saglabājušās piekrastes zvejas tradīcijas. Savulaik Pāvilostā populārs bija konkurss „Vai tu mīli jūru?”, kas tika ņemts par pamatu šim projektam un papildināts, lai kļūtu mūsdienīgāks.

Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova, kura kā lektore piedalās projektā jau trešo gadu, savulaik pati ir piedalījusies konkursā „Vai tu mīli jūru?” un tagad labprāt dalās ar savām zināšanām. Būdama muzeja vadītāja, viņa vēl labāk novērtē tradīciju saglabāšanu un nodošanu jaunajai paaudzei.

Muzejam ir izveidojusies arī laba sadarbība ar jauniešiem, kuri piedalījušies Pāvilostā projektos iepriekšējos gados. Jaunieši labprāt māca citiem savas apgūtās zināšanas tīklu lāpīšanā, mezglu siešanā un špleisēšanā, kas nu jau kā izklaide Zvejnieku svētkos tiek piedāvāta tūristiem un vietējiem interesentiem.

Irina ar lepnumu izrāda muzeja ekspozīciju visiem interesentiem. Pēdējo gadu laikā muzeja ekspozīcija ir paplašināta, jo pateicoties EZF finansējumam ir realizēti divi projekti „Palīgēkas rekonstrukcija par muzeja ekspozīcijas ēku” (kopējās izmaksas 7999 lati) un „Pāvilostas novadpētniecības muzeja jumta rekonstrukcija” (kopējās izmaksas 48 889 lati). Abu projektu rezultāti ir liels ieguvums Pāvilostas novadpētniecības muzejam un tā apmeklētājiem. Rekonstruēta viena no vecākajām ēkām Pāvilostā – Laivu māja. Tajā ir izveidots jauns tūrisma apskates objekts – vēsturiska laivu māja ar zvejniecības lielgabarīta un citu vēsturisku priekšmetu ekspozīciju. Tieši blakus atrodas Pāvilostas novadpētniecības muzeja ēka, kurai projektā tika nomainīts vecais jumta segums pret jaunu, autentisku dakstiņu jumtu. Izbūvētas bēniņu telpas un pielāgotas ekspozīcijas telpām, un no jauna uzbūvēta veranda. Pēc rekonstrukcijas muzeja otrajā stāvā ir izveidota muzeja krājumu telpa un ekspozīciju telpa, kurā vietējiem māksliniekiem ir iespēja izstādīt savus mākslas darbus.

Ieva Kreicberga,

LLKC Liepājas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru