Saimniecība “Saldus Druva” izbūvē jaunu govju fermu

GalerijaPrint

Uzņēmums “Saldus Druva” ir viena no lielākajām piena lopkopības saimniecībam, kas darbojas Saldus novadā. Pagājušogadtika pabeigts lielākais no projektiem saimniecības vēsturē. Piesaistot ES struktūrfondu finansējumu, tika uzbūvēta slaucamo govju ferma 540 govīm, kas aprīkota ar automatizētu slaukšanas sistēmu.

Saimniecība dibināta 1994. gada 23. februārī pēc paju sabiedrības „Druva” likvidēšanas scenārija, privatizējot un pārņemot paju sabiedrības lauksaimniecības ražošanas līdzekļus, saglabājot lielražošanu un ekonomisko potenciālu – fermas, ražotnes un citus objektus ar mērķi izveidot konkurētspējīgu, pelnošu saimniecību, kas nodarbojas ar piena lopkopību un augkopību. Ar piena lopkopību ir saistīta papildu specializācija – sarkanbrūnās šķirnes govju ganāmpulka saglabāšana un izkopšana.

Kopš 2004. gada uzņēmu vada valdes priekšsēdētāja Marita Spundiņa. SIA “Saldus Druva” ir biedrs Lauksaimniecības statūtu sabiedrības organizācijā, Lauksaimniecības šķirnes dzīvnieku audzētāju biedrībā un LPKS „Piena ceļš”. Patlaban uzņēmums nodarbina 70 strādājošos. SIA “Saldus Druva” prioritāte ir cilvēki, kuri strādā šajā uzņēmumā. Uzņēmums ir profesionālis savā specialitātē, radot labus darba apstākļus sakoptā vidē.

Saimniecības pamatnozare ir piena lopkopība, kas veido aptuveni 75% jeb lielāko daļu saimniecības ienākumu. “Saldus Druva” apsaimnieko 1807 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kura tiek izmantota lopbarības ieguvei piena lopkopībai.   Saimniecībā ir 1076 liellopu liels ganāmpulks, tai skaitā 535 slaucamas govis. Ganāmpulka vidējais izslaukums nepārtraukti palielinās, un šobrīd tas ir 8391 kg. Tiek audzēti arī graudi un rapsis, kas veido 25% no saimniecības ienākumiem. Racionāli tiek izmantots viss īpašumā esošais tehnikas parks, kā arī ieguldīti līdzekļi jaunas tehnikas modernizācijā. Saimniecība startējusi projektā, kura  prioritāte ir uzlabot visu veidu lauksaimniecības uzņēmumu rentabilitāti un konkurētspēju visos reģionos un sekmēt inovatīvas lauksaimniecības tehnoloģijas un meža ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Laika posmā no 2004.-2017. gadam īstenoti pieci projekti lauksaimniecības modernizācijā, piesaistot valsts un Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Projekti realizēti par summu –  2 091 771 eiro.

Pagājušā gada maijā tika pabeigts lielākais no projektiem saimniecības vēsturē. Piesaistot ES struktūrfondu finansējumu par summu 3 331 817 eiro, tika uzbūvēta slaucamo govju ferma 540 govīm, kas aprīkota ar automatizētu slaukšanas sistēmu – deviņiem GEA slaukšanas robotiem Monobox, un tagad ir lielākā Baltijā. Projekta ietvaros uzbūvētas arī trīs skābbarības tranšejas un divas kūtsmēslu lagūnas. No piesietās govju turēšanas pāriets uz nepiesieto govju turēšanu. Tā ir liela inovācija uzņēmumā. Šobrīd veidojas liellopu komplekss “Dzintari”, kur vienā vietā būs viss saimniecības liellopu ganāmpulks. Tas ļaus ekonomiski izmantot darbaspēku un tehnikas parku.

SIA “Saldus Druva” 2018. gadā ieguva Saldus novada pašvaldības balvu – “Gada uzņēmējs 2018”, kā arī laureāta titulu konkursā “Sējējs 2018” nominācijā “Gada lauku saimniecība”.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā 2019. gadā Atzinības krusts piešķirts lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Saldus Druva” valdes priekšsēdētājai Maritai Spundiņai.

Anita Bērziņa,

LLKC Saldus konsultāciju biroja vadītāja

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru