Smeļoties spēku no ozoliem un dziesmām

GalerijaPrint

Mākoņkalna pagasta Bondaros 29. augustā notika koncerts “Četriem ozoliem”, kas pulcēja vairākus populārus Latvijas dziesminiekus, aicinot pavadīt ceturtdienas vakaru svaigā gaisā, jaukā atmosfērā un smeļoties spēku no dabas.

Jau ceļā uz koncertu sastapāmies ar organizatoru atjautību, uzstādot ceļa norādes, kā arī pasākuma vietā sagaidīja brīvprātīgie jaunieši, kuri  aktīvi norādīja vietu katram iebraucējam. Gaisā virmoja tikko pļautas zāles smarža un acu priekšā slējās koncerta vaininieki – četri stalti ozoli. Divi no tiem drošsirdīgi sargāja izgaismoto muzikantu telti, bet trešais uzņēmās auklēt mazākos pasākuma apmeklētājus. Ozolā tika iekārtas šūpoles, uzstādītas kāpnītes un dažādas rotaļlietas, ko bērni ar lielāko prieku iemēģināja. Tieši blakus, gluži kā liels kuģis, gulēja vēl viens ozols, kas, pēc saimnieces Intas teiktā, tika nogāzts kādā vētrā. Pēdējais no ozoliem ir noslēpies nedaudz dziļāk kokos un kalpoja kā klusa atpūta no ikdienas steigas. Ozolu šarmu stiprināja tajos iekārtie lielie sapņu ķērāji, košie tamborējumi, kā arī baltie ziedi, kas atgādināja karaliskās ūdensrozes. Cilvēki turpināja plūst, iekārtojoties uz līdzi ņemtajām segām, spilveniem, kā arī izmantojot saimnieku viesmīlību, ieņēma vietas uz koka soliem un siena ķīpām.

Pasākumu atklāja Inta Brokāne-Vilcāne, koncerta organizatore un iniciatore, viņa pauda pateicību viesiem, kā arī muzikantiem, kas mēroja tālu ceļu, kā arī LLKC Rēzeknes konsultāciju birojam par iedvesmu īstenot idejas jau tagad, lai nākotnē darītu to vēl vērienīgāk. Lielu palīdzību muzikantu organizēšanā sniedza Lauris Valters, kurš ir Intas meitas vīrs, un jau vairākus gadus viņu starpā ir izveidojusies ne tikai radniecīga, bet arī radošā saikne. Lauris Valters bija pirmais no māksliniekiem, kas ar sevi iepazīstināja publiku, viņš dziesmās stāstīja par sevi, saviem muzikālajiem sasniegumiem, par dažādiem projektiem, kur ir iesaistījies un iepazinis mūziķus, ar kuriem ir izveidojusies ilgstoša sadarbība. Viena no dziesmām saistījās ar iepazīšanos ar Intu, kas, izrādās, arī raksta dzeju, un tieši viņas dzejas rindas iedvesmoja Lauri radīt dziesmu “Tev”. Vēl viens projekts, kur Lauris iesaistījās, ir “1836 – Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, projekta laikā tika iegūti jauni draugi, kuri atsaucās aicinājumam atbraukt arī uz Mākoņkalnu. Viens no viņiem ir Enriko Podnieks, dziesmu autors un projekta “1836” vadītājs. Enriko piepildīja ozolu aleju ar mieru un romantiku, ļaujot viesiem patiesi izbaudīt kluso un rāmo vasaras vakaru. Nākamais no viesiem bija Mikus Frišfelds, kurš skatītājus pārsteidza ar humoru, enerģiju un atraktivitāti. Viņš atšķīrās no citiem mūziķiem ar spēju likt skatītājam just un smieties kopā ar viņu, dziedāt un gavilēt. Mikus aktīvi muzicē, piedalās dažādos festivālos, kā arī komponē dziesmas teātra izrādēm. Vēl viens mūziķis, ko Lauris Valters iepazina mūzikas darba gaitās, ir Gints Smukais. Gints tika iepazīts, kad Lauris strādāja Latvijas radio 5 kanālā jeb Pieci.lv, kur vadīja savu programmu “Pieci Retro”. Jaunais mūziķis meistarīgi spēlē akustisko ģitāru, ko droši demonstrēja arī koncertā. Vakaram ejot, debesis kļuva aizvien tumšākas, bet baltā telts aizvien spožāka un bija pienācis laiks uzstāties arī vakara pēdējai mūziķei Zanei Imšai, ienesot mierpilnas notis skatītāju sirdīs.

Neskatoties uz īslaicīgu lietu, skatītāji nebeidza smaidīt un aplaudēt mūziķiem. Savā sākuma uzrunā gan Inta, gan Lauris Valters minēja, ka koncerts ir radīts ar lielu mīlestību, ar iedvesmu radīt jaunu pulcēšanās vietu Mākoņkalna pagasta iedzīvotājiem un tā viesiem, tas ir koncerts, kur pulcējās draugi un līdzdomātāji. Taču, koncertam noslēdzoties, organizatori izteica pateicību Rēzeknes konsultāciju biroja vadītājai Intai Naglei par spēju kristalizēt domu virzienu, kā arī struktūrvienības Kaunatas un Mākoņkalna pagasta pārvaldes vadītājam Sergejam Bašmakovam, kas, dzīvojot Mākoņkalna pagastā, mudināja Intu realizēt savas ieceres, kā arī Mākoņkalna pagasta pārvaldes saimniecības vadītājam Rolandam Kalvim par atsaukšanos ielūgumam uz koncertu. Pateicoties šim pasākumam, vairāk nekā 100 cilvēkiem tika atklāta jauna relaksācijas vieta, sniegts kvalitatīvs koncerts, kā arī dzirdēti mūziķi, kuri Latgalē ciemojās pirmo reizi.

Santa Kļaviņa,

LLKC Rēzeknes biroja lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru