Tava ideja un mūsu atbalsts – kopīgai attīstībai!

GalerijaPrint

Biedrības “Sateka” izstrādātās sabiedrības virzītās attīstības stratēģijas vīzija ir ekonomiski un sociāli aktīva teritorija, kur radīta atbilstoša vide radošo un profesionālo mērķu sasniegšanai.

Šobrīd biedrība ievieš otro vietējās attīstības stratēģiju. Iepriekšējā plānošanas periodā (2009. –2013.) atbalstītie LEADER projekti galvenokārt bija vērsti uz sabiedrisko aktivitāšu veicināšanu – kultūras, sporta un brīvā laika kvalitatīvas pavadīšanas iespēju nodrošināšanai. Kopumā tika realizēti 127 projekti, no kuriem 22 bija uzņēmējdarbības projekti. Kopumā tika piesaistīti vairāk nekā 909 tūkst. eiro.

Šajā plānošanas periodā (2014. –2020.) prioritāra ir vietējās uzņēmējdarbības veicināšanas un attīstības pasākumi. Šobrīd sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas ieviešanai ir apstiprināts finansējums 1 115 289,73 eiro apjomā. No tiem 60% tiek novirzīti mikro un mazās uzņēmējdarbības attīstībai, bet 40% sabiedriskā labuma projektiem – sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai un pievilcīgas dzīves un atpūtas vides sakārtošanai.

Ir noslēgušās trīs projektu pieņemšanas kārtas. Visās kārtās kopumā ir saņemti 144 projekti, no tiem 71 projekts uzņēmējdarbībā.

Apstiprināti 25 uzņēmējdarbības projekti, no tiem 6 projekti jau ir pilnībā īstenoti un uzsākta uzraudzība. Inguna Ozola projekta realizācijas laikā iegādājās 2 stāvu krāsnis (maizes cepšanai), konditorejas krāsni, raudzētavas mīklas mīcītāju, darba galdus, papildus aprīkojumu maizes un bulciņu cepšanai. Tādējādi izdevies būtiski palielināt ražošanas apjomu, kā arī paplašināt piedāvāto sortimentu Ingunas ģimenes ražošanas uzņēmumā “Ozoli” mājas apstākļos. Lienes Neilandes jaunizveidotais uzņēmums SIA “ALIREM” iegādājās specializēto autotransportu pakalpojumu nodrošināšani cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Transportlīdzeklis paredzēts 7 pasažieru pārvadāšanai, no kuriem divi pasažieri var būt ratiņkrēslos, –  ratiņi tiek nostiprināti ar stiprināšanas jostām. Šis transports  dos iespēju invalīdiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem doties izbraukumos, ekskursijās ar saviem ģimenes locekļiem, radiem, draugiem.

Savukārt sabiedriskā labuma projektu rīcībās ir apstiprināti 23 projekti, no kuriem 2 projektiem ir uzsākta uzraudzība. Gulbenes novada domes realizētā projektā pie septiņām Gulbenes novada bibliotēkām tika uzstādītas un labiekārtotas āra lasītavas. Tagad Daukstu, Mālmuižas, Litenes, Gaujasrēveļu, Stāmerienas, Kalnienas un Stradu iedzīvotājiem ir jauna iespēja izmantot bibliotēkas pakalpojumus ārpus bibliotēku telpām –  spēlēt āra spēles (dambreti, riču-raču u. c.), lasīt jaunākos preses izdevumus, izmantot bezmaksas Wi-Fi un planšetdatorus. Katrs apmeklētājs var izvēlēties sev tīkamāko pakalpojumu.

Atbalstīti arī projekti, kas attīsta kultūrvēsturiskos objektus, –  atjaunoti Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas logi, griesti un sienas. Tāpat noris pie baznīcas esošā Mārtiņa Lutera pieminekļa restaurācija. Druvienas muižas pils torņa atjaunošana ļaus attīstīt jaunas aktivitātes šajā vietā.

Paralēli LEADER SVVA stratēģijas ieviešanai biedrība organizē apmācības un seminārus, pieredzes apmaiņas pasākumus, kas tiek finansēti no biedrības pamatdabrības līdzekļiem. Šajā rudenī biedrība plāno izsludināt jau 6. Mazo projektu konkursu, kur savas idejas varēs realizēt biedrības un iedzīvotāju grupas. Kopējais projekta konkursa budžets ir 3500 eiro, maksimālā summa vienam projektam – 500 eiro.

Daiga Gargurne,

biedrības “Sateka” koordinatore

Biedrība “Sateka”

Teritorija: Gulbenes novads.

Dibināta: 2007.

Biedru skaits: 55.

Adrese: Ābeļu iela 17, Gulbene, Gulbenes novads.

Darba laiks: darba dienās no plkst. 8–17. Apmeklētājus pieņem: otrdienās 9–12, ceturtdienās 10–16. (vēlama iepriekšēja pieteikšanās).

Mājaslapa: www.sateka.lv, e-pasts: sateka@sateka.lv, biroja telefons: 26330257

Biedrības koordinatore, LEADER administratīvā vadītāja: Daiga Gargurne, tālr. 29177019, e-pasts: daiga@sateka.lv.

Foto galerija: 

Pievienot komentāru