Aizvadītas ikgadējās jauniešu mācības Kuldīgā

LLKC Jauniešu mācības “Laukiem būt!” organizē no 2012. gada. Tās kļuvušas katru gadu gaidītas un pieprasītas.  Šogad atšķirībā no citiem gadiem pirmā mācību diena tika uzsākta visos 26 birojos vienlaikus 9. oktobrī.  

Kuldīgas birojā mācības tika uzsāktas neierastā vidē. Tās  tika uzsāktas un arī īstenotas neklātienē ZOOM platformā. Tas bija izaicinājums gan lektoriem, gan organizātoriem, gan arī pašiem jauniešiem, bet neskatoties uz to, mācības noritēja veiksmīgi. Mācības uzsāka deviņi jaunieši. Viņiem bija iespēja iepazīties un gūt padomus ar zinošiem un pieredzes bagātiem lektoriem, kā arī smelties iedvesmu no iepriekšējo gadu mācību dalībniekiem, kuriem ir izdevies veiksmīgi īstenot savas biznesa idejas.

Viena no mācību lektorēm bija 2017. gada mācību “Laukiem būt!” dalībniece Terēze Riekstiņa, kurai ir savs veiksmīgs uzņēmums. Viņa palīdzēja mācību dalībniekiem ar ideju ģenerēšanu, definēšanu un attīstību.

Mācību trešā diena tika veltīta tirgus analīzei, mārketingam, konkurentu izvērtēšanai, prezentācijas prasmēm un uzņēmuma organizatoriskajai struktūrai. Šīs dienas lektors bija Liepājas Universitātes lektors Uldis Drišļuks, kurš sniedza ne tikai teorētisku informāciju, bet arī praktiskus piemērus mācību materiāla vieglākai uztverei.

Mācību noslēgumā, 29. oktobrī, sava biznesa idejas prezentēja pieci jaunieši.  Šoreiz idejas vairāk bija saistītas ar dārzeņu audzēšanu un pārstrādi.

Pasākums tika īstenetots  VLT aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Vendija Madara Kancāne,
LLKC Kuldīgas biroja lopkopības konsultante/biroja administratore

Foto: Vendija Madara Kancāne

Pievienot komentāru