Augstkalnē noticis konkurss “Zemes meita, Zemes dēls”

GalerijaPrint

Pateicoties sadarbībai, kas izveidojusies strap Tērvetes novada pašvaldību, Augstkalnes vidusskolu un LLKC Dobeles konsultāciju biroju, jau otro reizi 3. novembrī Augstkalnē noritēja konkurss 7.-11. klašu jauniešiem “Zemes meita, Zemes dēls”. Konkurss pirmo reizi šajā vidusskolā notika pirms trim gadiem starp Tērvetes novada skolām.

Saprotot, kādus ieguldījumu prasa konkursa rīkošana, tika nolemts pasākumu rīkot ik pa trim gadiem. Šoreiz pasākums tika plānots plašākam lokam, uzaicinot spēkiem mēroties arī Auces un Dobeles novada izglītības iestādes. Diemžēl šī ideja neguva atbalstu, tādējādi konkursā startēja A. Brigaderes pamatskolas un Augstkalnes vidusskolas audzēkņi. Iespējams, nepieciešamība nopietni gatavoties konkursam atbaidīja jauniešus, tāpēc 7.-9. klašu grupā startēja pieci skolēni, bet 10.-11. klasi pārstāvēja viena meitene. Tika nolemts uzaicināt arī ineteresentus šajās pat grupās, kuriem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus, īpaši negatavojoties.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešos vispusīgas un radošas personības veidošanos, sniegt nepieciešamās darba un sadzīves iemaņas, rosināt skolu jauniešus mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku un veidot piederības sajūtu savam novadam. Saskaņā ar definētajiem mērķiem tika veidoti konkursa uzdevumi. Pirmais uzdevums bija prezentacija jeb vizītkarte, kurā jaunietis pārējos konkursantus un žūriju iepazīstināja ar sevi un savām interesēm. Liels darbs bija jāiegulda jau mājās, izpildot mājasdarbu pēc izvēles – izveidojot ekskursijas maršrutu ar Tērvetes novadā iekļautiem septiņiem objektiem un paskaidrojumu, kāpēc izvēlēti tieši šie apskates objekti, vai izveidojot krustvārdu mīklu, kas sastāv no 14 vārdiem, pēc izvēles iekļaujot septiņus apskates objektus novadā. Mājasdarba izpildē konkursanti varēja likt lietā savas prasmes un radošumu, noformējot savu izvēlēto variantu.

Konkursa dienā jauniešus sagaidīja septiņi pārējie uzdevumi. Dienas gaitā bija jācep pīrāgi, jāatpazīst mētru tējas tikai pēc smaržas un garšas, jāuzsien šalles un kaklasaites, meitenēm jāliek lietā prasmes apieties ar adatu un šķērēm, savukārt zēniem – ar naglām un āmuru. Diena noslēdzās ar erudīcijas spēli “Gudrs, vēl gudrāks!” Konkursa meistarklases organizēja un vadīja, kā arī žūrijā aktīvi darbojās Anda Muciniece, Lolita Duge, Anita Kaņepe, Ineta Starzdiņa un Rudīte Dude.

Izskanot konkursam, Tērvetes novada titulu “Zemes meita” 7.-9. klašu grupā ieguva Augskalnes vidusskolas 8. klases audzēkne Nameda Vilciņa. Namedas brīvā laika aizraušanās ir mandalu zīmēšana un krāsošana, tautisko deju dejošana un darbošanās skolēnu pašpārvaldē. Šī paša vecuma grupas titulu ”Zemes dēls” ieguva A. Brigaderes pamatskolas 8 .klases audzēknis Kristaps Mierlauks, kurš brīvajā laikā aizraujas ar basketbolu un orientēšanās sportu. Vēl jaunietis nododas fotografēšanas mākslai, veidojot kalendāru ar paša fotogrāfijām. 10.-11. klašu grupā titulu “Zemes meita” ieguva Augstkalnes vidusskolas 11. klases audzēkne Lelde Krūmiņa, kura uzskata: ”Ja cilvēks vairāk dara, vairāk var izdarīt!” Lelde vada savas skolas Skolēnu pašpārvaldi, atrodot laiku iesaistīties arī Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra aktivitātēs.

Tomēr veltes tika piešķirtas arī interesentiem: Samantai Šuleiko par radošu darba izpildījumu darbnīcā “Vecmāmiņas pūra lāde” un “Erudītu konkurss”, Samantai Bērzonei par  darba noformējumu darbnīcā “Vecmāmiņas pūra lāde”, Zanei Černovskai (“Veselības darbnīca”), Mārcim Dargužam (“Lapsas virtuve” un “Džentelmeņa drēbju skapis”), Endžijai Štālei (“Lapsas virtuve”) un Laurai Skustā (“Erudītu konkurss”).

Pateicoties AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Ores”, LKS “Dāmnieki” un LLKC Dobeles konsultāciju biroja atsaucībai, rīkotājiem bija iespēja dalībniekus apbalvot ar dāsnām dāvanām.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru