Augstkalnes vidusskolā norisinājās sveču darināšanas darbnīca

GalerijaPrint

Atbilstoši tam, ka februāri dēvē par sveču mēnesi, Augstkalnes vidusskolā 7. februārī norisinājās sveču darināšanas darbnīca. 5.-7. klašu skolēniem palmu vaska kristālisko sveču darināšanas noslēpumus atklāja SIA “Kristell” dibinātāja un vadītāja, uzņēmēja Kristīne Balta no Rundāles. Skolēni iepazina gan palmu vaska iegūšanas ceļu, gan palmu eļļas dažādos lietošanas veidus populāros produktos ikdienā. Jaunieši  uzzināja par dažādām izejvielām, no kā sveces tiek ražotas, par sveču lietošanas noteikumiem un citiem jautājumiem.

Ikvienam no 45 pasākuma dalībniekiem bija iespēja pagatavot savu aromātisko un krāšņo svecīti. Nodarbības turpinājumā pietika laika arī eksperimentam un drošības jautājumiem par sveču lietošanu. Uzņēmēja bija sagatavojusi piktogrammas ar norādēm, kā drīkst vai nedrīkst lietot sveces. Skolēni labprāt izmantoja iespēju nopelnīt aromātisku palmu vaska sirsniņu, minot vai zinot atbildi par katru piktogrammas nozīmi.

Augstkalnes vidusskolā šis mācību gads aizrit veselības, drošības un karjeras izglītības zīmē. Pedagogi atzina, ka no šīs lekcijas-darbnīcas jaunieši guvuši ieskatu gan uzņēmējdarbības izveidē un vadīšanā, gan drošības jomā, lietojot ikdienā un svētkos nepieciešamu lietu – sveci.

Pasākums tika organizēts Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru