Bauskā jaunieši apgūst mācības uzņēmējdarbībā

GalerijaPrint

Jaunieši, kas teju apguvuši mācības uzņēmējdarbībā, 26. oktobrī devās pieredzes apmaiņas braucienā. Mācību dienās, oktobra pirmajās nedēļās, programmas dalībnieki lektoru vadībā ģenerēja idejas, analizēja resursus un tirgu, apguva uzņēmējdarbības un biznesa plāna attīstības pamatus. Ar interesi un aizrautību jaunieši iesaistījās nodarbībās par mārketinga un reklāmas tēmām. Pirms finanšu plānošanas salīdzinājām dažādas uzņēmējdarbības un nodokļu maksāšanas formas un to piemērotību konkrētām biznesa jomām. Tā kā uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai vairumā gadījumu ir nepieciešams sākuma kapitāls, tad viena no mācību programmas neatņemamajām sastāvdaļām bija arī  aktuālākā informācija par dažādiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem laukos. Mācību laikā uzsāktā finanšu plānošana biznesa plāna izstrādei turpināsies individuālās nodarbībās vēl novembrī un decembrī, lai uzņēmējdarbības idejas pieņemtu formu un struktūru un pārtaptu kvalitatīvos plānos. Gatavos uzņēmējdarbības plānus jaunieši iesniegs līdzdalībai konkursā “Laukiem būt!”, kas norisināsies nākamā gada sākumā.

Lai labāk veiktos ideju realizēšanā, mācības noslēdzās ar pieredzes apmaiņas braucienu.

Pirmā vieta, ko apmeklējām bija  Mēmeles jāšanas sporta klubs,  kur tā vadītāja un trenere Velga Marčenkova mums izrādīja stalli, treniņu laukumu un dalījās savā pieredzē. Velga ir spilgts piemērs tam, ka laukos var īstenot savas ieceres un plānus, un arī spēt pareizajā ceļā ievirzīt jauno paaudzi. Mēmeles jāšanas sporta klubs vieno apmēram 20 jaunos jātniekus, sporta attīstībai jau īstenoti vairāki ES projekti, un arvien tiek būvēti nākotnes plāni. Mēmeles jāšanas sporta kluba apmeklējums vairākiem mācību dalībniekiem kļuva par pirmo pieredzi izjādei zirga mugurā.

Nākamajā pieturvietā – Vecumnieku iniciatīvu un aktivitāšu centrā jaunieši uzzināja par to, kā veidojusies, kā darbojas un attīstās Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa. Viena no šīs grupas dalībniecēm – Vēsma Veinberga uzņēma mācību programmas dalībniekus savā skaistumkopšanas saloniņā un dalījās uzņēmējdarbības un profesionālās pilnveidošanās pieredzē. Vēsma apliecināja, cik daudz ir iespējams paveikt sadarbojoties, interesējoties un mācoties.

Ar milzīgām darbaspējām un aizrautību sava uzņēmējdarbības plāna īstenošanā ir apveltīts arī Roberts Cešeiko – dabīgas pārtikas pārstrādes uzņēmuma vadītājs. Uzņēmums savu darbību tik tikko sāk, un Robertam darba ir daudz, taču viņš uzņem mūs savā ražotnē, dalās savā pieredzē un sniedz iedvesmu un vēlēšanos darīt arī pašiem.

Brauciena noslēgumā zemnieku saimniecības “Bogdani” saimnieks Zigmunds Alekšūns uzņem mūs savā saimniecībā un sniedz ieskatu ilgtspējīgā saimniekošanā un resursu efektīvā izmantošanā. Uzņēmējdarbības pamatā te ir lauksaimnieciskā ražošana. Pirms pāris dienām saimnieks pabeidzis griķus kult, un līdz ar to laukaugu ražas vākšana šogad beigusies. Lai nodrošinātu ienākumus ziemas periodā, mazinātu riskus un efektīvi izmantotu esošos resursus, no zariem un krūmu atvasēm saimniecībā tiek ražota šķelda un mulča. Tā tiek fasēta maisos un realizēta apzaļumošanas un dārzu ierīkošanas vajadzībām un arī  kā kurināmais materiāls.

Katrs uzņēmējs, ko brauciena laikā apmeklējām iedvesmoja jauniešus neapstāties pie mācību laikā iegūtajām zinībām, mācīties no citu pieredzes, darīt pašiem un sadarboties, veidojot savu, zināšanās balstītu pieredzi.

Dace Griķe,

LLKC Bauskas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru