Biržu skolēni dodas pieredzes braucienā uz Aizkraukli

GalerijaPrint

LLKC Jēkabpils birojs 18. septembrī rīkoja informatīvi izglītojošu braucienu Salas novada Biržu pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem uz Aizkraukli. Programmā bija paredzēts Aizkraukles profesionālās vidusskolas apmeklējums, iepazīšanās ar skolu, piedāvātajām mācību programmām, kā arī praktiska darbošanās galdniecības un pavāru profesijās. Pēc tam bija plānots apmeklēt Aizkraukles novada Aizkraukles pagasta “Lejas Bitēnus”, iepazīties ar uzņēmējdarbību šajā saimniecībā. Tāpēc 16 meitenes un 16 zēni nedevās, kā ierasts, uz klasēm, bet sēdās novada autobusā, lai iegūtu jaunas zināšanas un pieredzi.

Aizkraukles profesionālajā vidusskolā brauciena dalībniekus sagaidīja direktores vietniece Velta Narkevičina. Viņa izrādīja skolu – mācību un sporta telpas, pastāstīja par īstenotajām izglītības programmām. Skolā iespējams iegūt vidējo izglītību un apgūt vairākas profesijas: automehāniķa, autoatslēdznieka, autodiagnostiķa, metinātāja, galdnieka, ceļu būves mašīnu mehāniķa, ēdināšanas pakalpojumu speciālista, pavāra, konditora un citas. Ir iespēja apgūt papildus profesiju pieaugušajiem bez vecuma ierobežojuma, kam jau ir izglītība. Kad skola bija apskatīta, skolēni sadalījās grupās, lai darbotos praktiski. Topošā speciāliste Madara un skolotāja Dzintra kopā ar meitenēm fritēja dārzeņus. Madara mācās par pavāri un pastāsta par iespējām apgūt pieredzi ārzemēs. Kopā gatavojot, sanāk garšīgi dārzeņu čipsi. Tad visi devās uz viesmīlības kabinetu, kur bija jāatpazīst galda piederumi, to pielietojums un jāmēģina uzminēt kokteiļu sastāvs. 4. kursa meitenes Lita un Anete atzīst, ka skolēni prata noteikt galvenās sastāvdaļas. Zēni savukārt iepazinās ar galdnieka profesiju skolotāja Jāņa vadībā. Viņi uzzināja par darba drošības prasībām, galdniecības instrumentiem un gatavoja taburetes. Zēni ar aizrautību darbojās pie darbagaldiem, kamēr sanāca skaists un praktisks rezultāts – taburetes, ko varēs vest līdzi uz Biržiem.

Pēc praktiskās darbošanās skolēni devās uz tūrisma saimniecību “Lejas Bitēni”, kur Roberts Jakubovskis pastāstīja, kā uzsāka uzņēmējdarbību. Viņš skolēniem uzdeva asprātīgus jautājumus, piemēram, cik zirgam ir sirdis, kā zirgi sazinās, kam noderīgi  poniji? Bērni mēģināja uzminēt un kopīgi arī nonāca pie atbildēm. Kad iepazīti un apskatīti zirgi un poniji, var doties tālāk, lai uzzinātu ko vairāk par kazām, trušiem un putniem. Mini zoodārza apskates laikā skolēni uzdeva dažādus jautājumus un uzzina jaunu informāciju.

Brauciens īstenots VLT pasākuma „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

 

Anita Putka,

LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

 

 

 

 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru