Cēsu puses jaunieši jau gatavi uzsākt uzņēmējdarbību laukos

GalerijaPrint

Siguldā 6. novembrī noslēdzās LLKC Cēsu un Siguldas biroju rīkotās mācības jauniešiem “Tu vari vairāk!” Noslēgumā šogad prezentētās biznesa idejas  vērstas ne tik daudz uz inovatīvu produktu radīšanu, bet uz reāliem resursiem balstītu uzņēmējdarbību.

Jauniešu atsaucība mācībām šajā rudenī bija iepriecinoši liela, tomēr vīrusa Covid-19 izplatība ieviesa izmaiņas ne viena vien dalībnieka plānos, un mācību grupa sadalījās divās daļās – daļa, kas mācības turpināja klātienē, un daļa, kas saņēma mācību materiālus attālināti. Pēc mācību kursa noslēguma dalībnieki izstrādāja savu biznesa ideju aprakstu un noslēgumā saņēma apliecinājumus par piedalīšanos mācībās, kas ir kā biļete uz biznesa ideju konkursu “Laukiem būt!”, kas norisināsies 2021. gadā.

Kopā no Cēsu un Siguldas birojiem biznesa idejas prezentēja astoņi jaunieši. No Cēsu puses savas biznesa idejas klātienē prezentēja četri dalībnieki. Šogad  jauniešu idejas balstītas uz pakalpojumu sniegšanu, tūrismu un lauksaimniecību. Idejas vērstas ne tik daudz uz inovatīvu produktu radīšanu, bet uz reālu resursu balstītu uzņēmējdarbību. Reāli resursi, kas ir īpašumā, ir zeme, mežs, jau uzsākta uzņēmējdarbība vai esošas uzņēmējdarbības paplašināšana.

Dalībniecei, kura ieguvusi augstāko izglītību mežsaimniecībā,  īpašumā ir gan zeme, gan mežs. Lai ģimene vairāk laika pavadītu laukos un lietderīgi izmantotu īpašumā esošos resursus, viņi vēlas uzsākt dažādu kvalitatīvu pirtsslotiņu gatavošanu, ar laiku paplašinot produktu klāstu ar dažādām citām pirtslietām.

Diviem no mācību dalībniekiem jau ir ražojoši augļu dārzi, bet viņi vēlas attīstīt saimniecību, radot jaunus produktus ar pievienoto vērtību, un dažādot augļu koku un krūmu stādījumus.

Tā kā šobrīd cilvēki izvēlas pavadīt brīvo laiku ārpus pilsētas, tuvāk dabai, tad mācību dalībniece no Jaunpiebalgas plāno piedāvāt pakalpojumu iznomāt pārvietojamās pirtis un kublus, kā arī izveidot īpašas atpūtas vietas un namiņus mežā.

Vēlam jauniešiem veiksmi uzņēmējdarbībā un labus panākumus konkursā “Laukiem būt!”

Mācības tiek rīkotas Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Gunda Kazerovska,
LLKC Cēsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru