Daugavpils novada Biķernieku pagastā top īstais latgaliešu brendijs

GalerijaPrint

Uzņēmuma SIA “Kazanova” stāsts aizsākās jau sen, bet uzdevums atvērt alkoholisko dzērienu ražotni nav no vieglajiem, tāpēc tas savas durvis vēra tikai 2018. gadā. SIA “Kazanova” atrodas Daugavpils novada Biķernieku pagastā un nodarbojas ar stipro alkoholisko dzērienu, precīzāk, brendija ražošanu. Uzņemuma īpašnieks Iļja Ivanovs dzērienam ir devis interesantu nosaukumu Kazanova moonshine. Uz katras dzēriena pudeles ir moto From the men Casanova, pleasure for woman, kas nozīmē, ja izdzer vīrietis, viņš kļūst par Kazanovu, bet, ja iedzer sieviete, tad viņa iepazīstas ar Kazanovu, savukārt “moonshine” nozīme ir saistīta ar alkohola ražošanas vēsturi Amerikā.

Jaunais uzņēmējs Iļja Ivanovs sava brendija ražošanā liek lietā no sentēviem aizgūto dzēriena recepti, apvienojot tradīcijas un jaunākās tehnoloģijas vienā veselā. Viss jaunais ir labi aizmirstais vecais mūsdienu izpildījumā. Dzērienu pamatā ir ābolu vīna destilāts, no kura tālāk top uzlējums. Ābolu sulu iegūst no pašu dārzā audzētiem āboliem. Brendija ražošana ir īsta māksla, kura ietver sevī ne tikai tehnoloģisko procesu ievērošanu un pārzināšanu, bet arī fantāziju un jaunu garšu eksperimentus.

Vairākus gadus Iļja loloja ideju par nelielas stiprā alkohola ražotnes atvēršanu, kurā varētu tapt īsts latgaliešu brendijs. Aptuveni piecus gadus pirms ražotnes atvēršanas Iļja nodarbojies ar produkta garšas eksperimentiem, telpu un līdzekļu meklējumiem, kā arī ar neskaitāmo atļauju saņemšanu, kas bija nepieciešamas alkoholisko dzērienu ražotnes atvēršanai.

Šobrīd SIA “Kazanova” piedāvā sešus dzēriena veidus – Jigan (tumšais ābolu brendijs), A valley of honey (brendijs ar medu), Mens Resort (brendijs ar čili un medu), Apple wood brendy (ābolu brendijs ar kanēli), Village exotic (brendijs ar piparmētru) un Royal Aperitif (anīsa macerāts ar karameli), bet nākotnē garšu klāstu ir plānots papildināt.

Iļja 2019. gadā ar savu ideju piedalījās Daugavpils novada konkursā topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem, kur ideja tika atbalstīta. Grantu konkursā Iļja ieguva 1500 eiro finansējumu sava projekta īstenošanai. Par konkursa granta līdzekļiem uzņēmējs iegādājās Itālijā ražotu filtrācijas iekārtu un uzpildīšanas iekārtu. Jaunais uzņēmējs ar savu ideju tika uzņemts arī LIAA biznesa inkubatorā. Savus personīgos līdzekļus Iļja ieguldīja destilēšanas iekārtas iegādē. Ražošanas telpas tiek īrētas no pašvaldības un tās ir kādreizējā bērnudārza ēkas daļa Biķernieku ciemā.

Šobrīd saražotās produkcijas noiets ir privātie pasūtījumi, bet nākotnē tiek plānots arī eksports, tādēļ etiķetes ir noformētas latviešu un angļu valodās.

Gatavo produkciju ir iespējams iegādāties uz vietas saimniecībā, vai arī ir iespējama piegāde, iepriekš vienojoties. SIA “Kazanova” ir izveidota arī sava mājaslapa www.kazanova.lv, kā arī visa informācija par uzņēmumu, tā produkcijas veidiem, atrašanās vietu un kontaktiem ir iegūstama jaunajā “Novada Garšas” katalogā www.novadagarsa.lv. Ir iespēja arī iegādāties produkciju īpašos koka iepakojumos ar uzņēmuma zīmolu Kazanova moonshine, kas kalpos kā ekskluzīva dāvana dzimšanās dienās, Ziemassvētkos un dažādos citos svētkos.

Iļja ir apņēmības pilns, un viņam ir daudz dažādu ideju, ko viņš vēlas nākotnē īstenot. Lai netrūkst apņēmības un spēka  visas idejas pārvērst realitātē! 

Inna Kolomijčuka,
Daugavpils KB uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no Iļjas Ivanova personīgā arhīva

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru