Engurē veidots zīmols “Pērle rada”

GalerijaPrint

“Pērle rada” ir zīmols daudznozaru uzņēmumam Engurē, bijušajā Mācītājmuižā. To pirms dažiem gadiem iegādājās aktīvi, radoši cilvēki – Daina un Ainārs Dubras,ar domu restaurēt ēku un izveidot Radošo pagalmu. Šeit atrodas ģimenes uzņēmums SIA “Engures Tehnoloģiju centrs”, kas nodarbojas ar programmēšanu, testēšanu starptautiskā mērogā, piedāvājot arī lokālus pakalpojumus, piemēram, uzņēmumu mājaslapu izveidi u. c. Dainas lolojums – tekstila izstrādājumi, kas ražoti no dabīgu šķiedru materiāliem un darbnīca, kur tiek piedāvātas radošas nodarbes visām gaumēm. SUP dēļu noma. Tie iegādāti, lai dotos piedzīvojumos. Saimnieki paši ir aizrautīgi burātāji un vēlas popularizēt burāšanu kā dzīvesstilu, kā arī atbalstīt jaunos censoņus viņu sportiskajos izaicinājumos. Burātājiem un pārējiem interesentiem izveidotajā mājaslapā www perlerada.com varēsiet izlasīt par SUP dēļiem, iegādāties burātāju kolekcijas apģērbus gan lieliem, gan maziem.

Kāpēc nosaukums “Pērle rada”? Ilgi domājot, saimnieki nosaukumam “piegāja” pavisam vienkārši. ”Pērle” ir Latvijā atpazīstams vārds, tas līdzīgi skan un ir ar tādu pašu nozīmi citās valodās, saprotams ārzemniekam. Bet “rada” tāpēc, ka radošā sēta, radošās darbnīcas, kur katrs var iemēģināt savu roku, izmēģināt dažādas prasmes, lai radītu kaut ko ”foršu”. Veikaliņā, kas atrodas atjaunotajā Mācītājmuižas ēkā, var iegādāties “Pērle rada” tekstila izstrādājumus – batikotus krekliņus, adītas cepures, šalles, no kaņepju auduma darinātus džemperus u. c. Kāpēc kaņepju auduma? Sākumā uzņēmums ļoti interesējās par ekoloģijas jautājumiem. Tieši no kaņepēm darinātais audums ir ilgtspējīgs, un  “Pērle rada” tapušos izstrādājumus var valkāt ilgu laiku, tie būs patīkami ķermenim, ļaujot elpot. Tie, kuri vēlas ieguldīt līdzekļus ilgtspējīgos izstrādājumos, var iegādāties kašmira šalles. To cena ir samērā augsta, bet tā kalpos ļoti ilgu laiku, saglabājot savu kvalitāti un formu arī pēc gadiem. Ja rocība ļauj, ir vērts ieguldīties ilgtspējīgos izstrādājumos. Var arī savām rokām izgatavot t-kreklu vai rotas Dainas vadībā. Tikai jautājiet.

Kādas nodarbes tiek piedāvātas radošajās darbnīcās? Visiemīļotākā ir batikošanas darbnīca. Batikošana ar dažādiem paņēmieniem. Tiek izmantota arī Šibori auduma krāsošanas tehnika, kas nākusi no Japānas. Senos laikos sēja smalkus diedziņus, lai radītu precīzus, skaistus, smalkus zīmējumus, stāsta radošās darbnīcas saimniece Daina Dubra. Audumu krāsošana, izmantojot shibori paņēmienu, ļauj radīt pārsteidzošas, neparedzamas faktūras. Vēl ir ādas apstrādes darbnīca, kur paši varat izgatavot  ādas rotas, rokassprādzes u. c. Tekstila apdrukāšana – piemēram, iespēja apdrukāt T-kreklus.  Linogriešanas darbnīca kartiņu radīšanai, dabīgās šķiedras audumu krāsošana ar dabīgām krāsvielām un, ko tik vēl te nevar darīt. Uzzināsiet, no kādiem augiem var iegūt skaistas krāsas. Ēkā ir stelles – aušanas darbnīca.  Ziemas sezonā būs gleznošanas studija. Vēl pavisam nesen aizvadīta trīs dienu grafiti meistarklase. Esot tur uz vietas, paskatieties kāds zīmējums tapis uz viena no sētā esošajiem jūras konteineriem.  Mācītājmuižas parkā ikvienam ir iespēja atpūsties un lieliski pavadīt brīvo laiku, piedaloties radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Sētā starp kokiem izkārtas lampiņu virtenes vakaros rada svētku atmosfēru. Vienojoties ar saimniekiem, pagalmu varēsiet izmantot kādiem vakara pasākumiem. Dienas laikā šeit dzirdamas bērnu čalas, kuri nāk pagalmā uz darbnīcām. Vieta, kur jutīsies labi visa ģimene.

Ar Dainu iepazināmies pirms vairākiem gadiem, LLKC Tukuma biroja organizētajā pasākumā – 18. novembra tirdziņā vietējo atbalstam, kur pircējiem tika piedāvāti pirmie tekstilizstrādājumi. Sadarbojāmies arī Uguns Nakts dienas pasākumu organizēšanā. Tas vēl bija pirms lielās pasaules nebūšanas. Bet divos pēdējos  gados saimnieki čakli darbojušies un radījuši patīkamas pārmaiņas. Brauciet, skatieties, baudiet. Ir arī kafija un saldējums!

Kontaktinformācija: Daina Dubra, 26565812; Jūras iela 66, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads
www.facebook.com/perlerada
info@perlerada.com

Sarma Rotberga,

LLKC Tukuma konsultāciju birojs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru