Gada uzņēmējs Zemgalē 2021 – Dobeles novadā

GalerijaPrint

Tradicionāli gada nogalē Zemgales Plānošanas reģions  sadarbībā ar Zemgales pašvaldībām rīko pasākumu uzņēmēju godināšanai un labo prakšu popularizēšanai uzņēmējdarbībā.

Apvienotajā Dobeles novadā 2021. gada pasākumam “Gada uzņēmējs Zemgalē 2021” izvirzīja trīs uzņēmējus dažādās nominācijās – Gada jaunais uzņēmējs, Gada mazais/mikro uzņēmējs un Gada vidējais/lielais uzņēmējs. Dobeles novadā starp izvirzītajiem laureātiem ir pārstāvētas atšķirīgas nozares ar ļoti atšķirīgu darbošanās virzienu. Kā var noprast pēc nomināciju definīcijām, atšķiras arī uzņēmēju pieredze, darbinieku skaits uzņēmumā un finansiālie rādītāji, kopumā pārstāvot trīs sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Viens no uzņēmējiem Auces pusē nominācijā Gada jaunais uzņēmējs izvirzīts SIA “Nomadic Homes”, kas darbojas tūrisma nozarē Vītiņu pagastā, sniedzot izmitināšanas, izklaides un atpūtas pakalpojumus.  “Nomadic Homes” ir Latvijā radīts zīmols, kas piedāvā unikālas glempinga teltis. Dizains akcentē zaļu domāšanu, kā arī rada izpratni par vērtībām. Dobeles novads var lepoties ar tādu uzņēmumu un tās vadītājas pozitīvo enerģiju, kas jūtama ikvienā projektā un jaunā iecerē, ko Maira Ķikure ir uzsākusi. Šī uzņēmuma attīstības politika ir balstīta uz vietējo vērtību saglabāšanu, radošumu, kvalitāti, godīgu konkurenci un sadarbību. Šajā īsajā pastāvēšanas laikā SIA “Nomadic Homes” ir piesaistījusi būtisku tūristu skaitu novadam, kuri interesējas par eko un gastronomiskā tūrisma veidu, jo uzņēmums ļoti labprāt sadarbojas ar citiem novada uzņēmumiem. Šis patiesi ir pievilcīgs, unikāls un konkurētspējīgs, dažādām interešu grupām piemērots tūrisma piedāvājums, tāpēc arī bijusī Auces novada pašvaldība ir atbalstījusi uzņēmumu grantu konkursos, saredzot šī uzņēmuma potenciālu arī nākotnē.

Kā Gada mazais/mikro uzņēmējs no Tērvetes puses tika virzīta Ivetas Kurlovičas izveidotā un jau piekto gadu vadītā un attīstītā SIA “LuRaVe” Augstkalnes aptieka. Sapnis par uzdrīkstēšanos uzsākt un nodrošināt aptiekas sniegtos pakalpojumus mazā pierobežas ciematiņā ir izaudzis līdz veiksmīgi izveidotam  apjomīgam klientu lokam. Atsaucīga, zinoša, uzņēmīga un ļoti mērķtiecīga  farmaceite Iveta Kurloviča izveidojusi sadarbību gan ar vietējiem, gan ar tuvāko Lietuvas pilsētu ārstiem. Pēc ieteikumiem “no mutes mutē” cilvēki Augstkalnes aptieku meklē gandrīz no visas Latvijas un tuvākās Lietuvas pierobežas. Tālākais punkts – Madona, kuras iedzīvotājiem tiek sniegta palīdzība ar reti pieejamiem medikamentiem. Gadu pēc aptiekas atvēršanas Tērvetes pašvaldība novērtēja Ivetas veikumu, pasniedzot  jaunajam uzņēmējam ceļojošo veiksmes svečturi. Vietējie iedzīvotāji par Ivetas paveikto ir lepni un pateicīgi, jo īpaši šajā grūtajā laikā, kad gudrs, zinošs un vienmēr padomu sniedzošs aptiekārs ir zelta vērtē!

Titula Gada vidējais/lielais uzņēmējs īpašnieks meklējams Dobelē, par kura panākumiem un attīstību gadu garumā lepojas un priecājas ne tikai Dobeles novada pašvaldība, bet ikviens Latvijas iedzīvotājs. Šajā uzņēmumā top krāsaini, rakstaini, un arī sirdi sildoši produkti. Tā ir SIA “Baltic Candles Ltd.”, kurai  kopš 2010. gada pie vadības pults stāv kompānijas īpašnieks Jenss Torups un direktore Zita Sāviča. Dobelē iecienītais zīmols par sevi īpaši atgādina šajā pelēkajā gada laikā, nesot cerību liesmiņu ikvienā mājā, kur tiek lietotas skaistās, krāšņās un visādi citādi tik dažādās Dobeles sveces. Uzņēmējdarbības attīstība jebkurā nozarē pašvaldības kontekstā ir ļoti svarīga, ņemot vērā arī faktu, ka uzņēmums nodrošina darbavietas, un SIA “Baltic Candles Ltd.” tādas ir ap 300 darbiniekiem. Ne velti, veiksmīgi saimniekojot un attīstoties, SIA „Baltic Candles Ltd.” ierindojies gan starp Top 500 lielākajiem  uzņēmumiem Latvijā pēc neto apgrozījuma, gan arī pēdējos divos gados  atrodas vērienīgās aptaujas Top darba devējs Zemgalē augstajā 4. vietā. Patlaban uzņēmums ir lielākais ražotājs Baltijā un viens no lielākajiem sveču ražotājiem Eiropā, gadā saražojot vairāk nekā 5000 tonnu sveču.  Uzņēmumam ir plaša pieredze dažādu sveču  ražošanā – tiek piedāvātas gan telpās lietojamas sveces, gan āra sveces. 2020. gada Ilgtspējas indeksa rezultāti liecina, ka „Baltic Candles Ltd.” ieguvusi apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai, strādājot ar izpratni par atbildības un ilgtspējas principiem uzņēmējdarbībā. Uzņēmums izmanto pārbaudītas, drošas un dabīgas izejvielas, kā arī videi draudzīgas ražošanas tehnoloģijas, tādējādi nodrošinot gaidīto rezultātu – augstas kvalitātes sveces, pamatoti iegūstot kvalitātes zīmes vairākās kategorijās.

Zemgales Plānošanas reģionam izveidojot Zemgales gada uzņēmēju sumināšanas pasākumu pirms sešiem gadiem, uzņēmēju sveikšana un labo vārdu teikšana noritēja Rundāles pils greznajās zālēs. Pēdējo gadu notikumi ir ieviesuši korekcijas arī šādu pasākumu rīkošanā. Arī šogad atzinības vārdi un pateicības raksti tiks izteikti domās un nosūtīti uzņēmējiem e-vidē. Atliek vien cerēt, ka, kopīgi un atbildīgi sadarbojoties, tiks šķelta tumsa, lai nākotnē varam droši strādāt un sadarboties, teikt atzinīgus pateicības vārdus un svinēt svētkus kopā.

Monta Mantrova, 
uzņēmējdarbības konsultante,
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs
Foto galerija: 

Pievienot komentāru