Gulbenes novada uzņēmēji un mājražotāji izrādās Novadnieku dienās

GalerijaPrint

Gulbenes novadā no 27. līdz 30. jūlijam noritēja vērienīgs pasākums – Novadnieku dienas 2017 ar moto “Novads. Saknes. Piederība.”

Jaunatnes parkā 28. jūlijā ikviens lauksaimnieks un interesents tika laipni aicināts uz lauksaimnieku diskusiju telti, kuru organizēja Gulbenes lauksaimnieku biedrība. Ar laipnu z/s “Ķelmēni”, SIA “Dimdiņi”, AS “Rankas piens” un citu uzņēmēju atbalstu šeit bija iespēja skatīt prezentāciju par novada uzņēmēju sasniegumiem lauksaimniecības nozarēs, diskutēt par nozares attīstību, degustēt novadā ražoto produkciju, izcept savu baltmaizes gabaliņu, priecāties par Ineses Bergas ponijiem, Anda Zvirgzdiņa mājputniem un Ligitas Zvirbules trušiem.

Kad karstās diskusijas un maizes, siera, medus un citu lauku labumu degustācija beidzās, varēja pievērsties vides objektiem – parka soliņiem, kurus darināja katra pagasta un pilsētas amatnieki, galdnieki un metālapstrādes meistari.

Vecgulbenes muižas parkā 29. jūlijā notika “Lielais labo lietu izrādīšanās tirgus”, kurā novada 13 pagastu un pilsētas uzņēmēji, mājražotāji, rokdarbnieki un amatnieki varēja iepazīstināt ar savu veikumu. Beļavas pagasts lielījās ar Zaķumuižas ļipām, Lukstiņu dravas medu un Pureņu zirgiem. Daukstu pagastā dzīvo čaklas rokdarbnieces, pirtslietu meistari un disku golfa lietpratēji. Druvienas pagastā varēja nobaudīt slavenās Silmaču pankūkas, Buņģa zupu un mājās ceptu maizīti, kā arī pamēģināt prasmes grozu pīšanā. Lejasciema pagasta laiva vilināja nogaršot zivju zupu un pārvietojamajā kūpinātavā gatavotos gardumus. Līgo pagasts piesaistīja ar galdnieka, juveliera darinājumiem un mednieku kolektīva ekspozīciju. Stradu pagasts izrādījās sportiskākais pagasts ar dažādām izklaides aktivitātēm un sajūtu taku. Lizuma pagasts aicināja pie saimes galda baudīt dažādus gardumus un skābu kāpostu šķovi. Stāmerienas pagasts stāstīja savu ezeru vilinājumu, piedaloties atrakcijā ar ūdensbumbu, vizinoties ar SUP dēli, makšķerējot zivis un baudot uz ugunskura cepta jēra garšu. Rankas pagasta mājas vīni, āboli čipsi un liepu medus bija bauda katram tirgus apmeklētājam. Galgauskas pagasts izrādīja gan bioloģisko produkciju, gan lepojās ar lielsaimniecību sasniegumiem. Litenes pagasts lepojās ar saviem pusdārgakmeņiem, pudeļu dārzu un bagātīgajām kūdras atradnēm. Jaungulbenes pagasts tirdziniekus priecēja ar saviem leģendārajiem tēliem no Jaungulbenes muižas. Tirzas pagasts dāsni dalījās ar sava svētavota ūdeni un pašceptās maizes rikām. Gulbenes pilsētas tirdziņā valdīja daiļamata meistari ar smalkiem rokdarbiem, māla keramiku un daudziem citiem brīnumskaistiem darinājumiem.

Šie brīnišķīgie svētki apliecināja mūsu novada ļaužu piederību savam novadam, pilsētai, pagastam un lepnumu, ka dzīvojam tik skaistā vietā un dvēseliski bagātu cilvēku vidū.

Aiva Rēdere,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru