Izbaudīt harmoniju starp cilvēkiem un dabu

GalerijaPrint

Rudens LLKC aizrit mācību “Laukiem būt!” zīmē. Kamēr šī gada jaunie uzņēmēji vēl tikai apgūst savam biznesam noderīgas zināšanas, varam ielūkoties, kā veicas pagājušā gada dalībniecei Kristai Artai Grodnei, kura jau mācību laikā attīstīja ideju par diviem šūnu formas atpūtas namiņiem Gulbenes novada mežos.

Namiņu radīšanas laiks ir bijis raibs un brīžiem pat izaicinošs, bet, cītīgi strādājot, katrā namiņā ieliekot sirdi un labās domas, skaistie sapņi un ieceres ir materializējušās divos sešstūra formas atpūtas namiņos. Viens no namiņiem izvēlējies vietu starp paparžu puduriem, bet otrs tik tuvu varenajam ozolam, ka pirkstu galiem, šķiet, var sajust tā saknes, tāpēc  var teikt, ka namiņi paši izvēlējušies sev vārdus – Paparde un Zīle.

Krista saka, ka tie ir līdzīgi un atšķirīgi vienlaikus, katrs ar savu raksturu un dvēselīti, tāpēc par namiņiem runā kā par personībām. Kamēr Paparde jau aicināja ciemoties, Zīlē darbi varbūt nevedās tik gludi, savukārt tās vieta aicina uzkavēties, ieklausīties, sajust.  Namiņi  atrodas Gulbenes novada Stradu pagasta Druvenieku mežā. Būtiski, ka tie nav blakus, lai viens otram netraucētu, lai katrs varētu dzīvot savu dzīvi. Tie atrodas katrs  savā meža pļaviņā, liela meža viducī. Namiņu misija ir sniegt apmeklētājiem iespēju izbaudīt nedalītu kopā būšanu un harmoniju starp cilvēku un dabu, tādēļ namiņiem apzināti izvēlēta tieši sešstūra forma, kas dabā parādās gan kukaiņu, gan dzīvnieku, gan augu struktūrā.

Ideja radīt namiņus Kristai radās vairāku apstākļu sakritības dēļ. Viņa studēja tūrisma organizāciju un vadību, tomēr pēc studijām vēlējās atgriezties dzimtajā Gulbenes novadā. Šķita, lai liktu lietā savas zināšanas, jārada kaut kas savs. Tajā pašā laikā mežs jau kopš bērnības Kristai bijis ļoti tuvs, un tieši šīs meža pļaviņas bijušas īpašas – cauri gadiem tā ir bijusi vieta, kur aizbēgt no ikdienas, uzlādēties un noķert dabas brīnumu. Tāpēc  tapa namiņi Paparde un Zīle, kur tagad  arī citi var “saelpoties vienā ritmā ar vareno mežu” un atpūsties. Katrā no namiņiem ir iespējams nakšņot divām personām, nepieciešamības gadījumā nodrošinot papildu guļvietu. Nakšņošanas piedāvājums ir papildināms ar citām brīvdienu aktivitātēm Gulbenes novadā. Labiekārtotie namiņi ir kā divas saliņas meža viducī, caur kuru logiem var smelties mieru, vērojot meža un meža iemītnieku ikdienu.

Krista atzīst, ka, realizējot sapni par meža miera ostu Papardi un Zīli, visgrūtāk bija dalīties ar šo ieceri ar citiem un radīt pārliecību, ka izdosies, tāpat brīžiem grūti bija pārliecināt par to arī sevi pašu. Tomēr nepadoties ļoti palīdzēja vīrs un ģimene, kuri vienmēr ir ticējuši  visam, ko jaunā uzņēmēja dara, tāpat, apziņa, ka, ja apstāsies, nekad neuzzināsi, cik labs varētu būt iznākums. Tāpēc Krista aicina arī citus jaunos uzņēmējus, ticēt sev arī brīžos, kad, šķiet, ka esi pārāk netalantīgs un nemaz nevajag sākt, jo, katru reizi pārvarot grūto posmu, seko maza vai liela uzvara, kas apliecina, ka tieši tev bija jāiet šis ceļš – ceļš uz tavu uzņēmējdarbības sapni.

“Es vēlos, lai katrs, kuram ikdienas steigā pietrūkst klusuma, meža pieskāriena, miera un īstas, nedalītas kopā būšanas, var atbraukt pie manis uz meža namiņiem Zīli un Papardi, un to piesmelties tik daudz, cik dvēselē ir vietas,” tieši tik sirsnīgs un dabisks ir Kristas sapņa piepildījums, kuru, sazinoties ar īpašnieci, iespējams baudīt ikvienam dabas mīļotājam.

Maija Malberga,
LLKC Gulbenes biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru