Jaunas biznesa idejas Saldus pusē

GalerijaPrint

LLKC Saldus birojā noslēgušās 2021. gada jauniešu mācības uzņēmējdarbībā. Tās, kā ierasts, sākās ar informatīvo dienu –  LLKC Lauku attīstības nodaļas uzrunu un iedrošinājumu, kā arī iepriekšējo gadu mācību dalībnieku pieredzes stāstiem. Šogad pieredzes stāstus klausījāmies kopīgi ar LLKC Kuldīgas biroja jauniešiem, platformā Zoom. Savā pieredzē par mācību procesu un savas uzņēmējdarbības attīstību dalījās Una Briekmane (zīmols “Tava spēļu kaste”), Didzis Dreimanis (mini Zoo “Silavas”) un Daina Zariņa (smiltsērkšķu un rabarberu audzēšana "Granskalnos").

Mācības un konkurss iet laikam līdz, un mainās. Šogad  dalībniekiem mācības notika gan biroja grupu ietvaros, gan kopā ar jauniešiem no visas Latvijas, kas iesaistījušies šajā aktivitātē.

Kopā Saldus birojā šajā aktivitātē iesaistījās deviņi jaunieši. Noslēguma dienā daži no dalībniekiem bija gatavi arī pastāstīt par savām biznesa idejām un iecerēm. Uzstāšanās bija sagatavotas dažādās formās – gan prezentāciju veidā, gan video formātā, gan brīvās runas veidā, gan demonstrējot prototipus. Viņus uzklausīja un ar padomiem un iedrošinājumu dalījās pārstāvji no LLKC, ALTUM un Saldus rajona attīstības biedrības. Jauniešu idejas saistījās ar konditoreju, rabarberu audzēšanu un pārstrādi, biškopību un ar to saistītiem pakalpojumiem, tūrismu, iekštelpu lauksaimniecību (mikro zaļumu audzēšanu), skaistumkopšanu, ārstniecības un garšaugu audzēšanu.

Jautājot jauniešiem, kas bijis vērtīgākais no mācībām, kāds  atbildot atzina, ka no ieguva reālu ideju, ko realizēt; kāds, ka pašpārliecinātību, ka ir jāmēģina īstenot savus mērķus; kāds, ka iedvesmu. Vairāki no viņiem teica, ka vērtīgākais ir iegūtie kontakti. Jaunieši piebilda, ka, lai arī bijušas mācību tēmas, kas jau it kā ir zināmas, vienmēr atkārtojot, var nonākt pie jauniem secinājumiem.

Veiksmi un izdošanos ikvienam, realizējot savas idejas!

Mācības notika VLT aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšana” ietvaros.

Signe Bumbiere,
LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru