Kārsavas jaunieši iegūst zināšanas un pieredzi uzņēmējdarbībā

GalerijaPrint

LLKC Ludzas nodaļa oktobra beigās organizēja mācības jauniešiem, kas notika Malnavas koledžā. Jaunieši ieguva jaunas zināšanas, kontaktus, kā arī praktiski apskatījās, kā darbojas citi jaunieši laukos. Kopumā informatīvajā dienā piedalījās 32 jaunieši, savukārt 17 dalībnieki turpināja piedalīties mācībās, prezentēja savu ideju un ieguva sertifikātu.

Sākumā notika informatīvā diena. Tajā ar savu pieredzi dalījās divas burvīgas jaunās uzņēmējas – Gunta Nagle un Santa Krilovska. Abas meitenes ir aktīvas un piedalās dažādos konkursos, iegūst pieredzi un arī balvas. Tāpat informatīvajā dienā par pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” mērķiem, uzdevumiem un mācību norises plānu stāstīja Artūrs Šķesters, Ludzas konsultāciju biroja vadītāja pienākumu izpildītājs.

Tālāk sekoja trīs mācību dienas, kuru laikā tika izrunātas daudzas dažādas tēmas, gan par ideju ģenerēšanu, gan par uzņēmējdarbības pamatiem, par tirgus analīzi, par mārketingu, kā arī par finanšu plānošanu. Jaunieši mācību dienas pavadīja kopā ar lektori Tatjanu Juškāni un Artūru Šķesteru.

Ceturtajā mācību dienā no rīta notika lekcija par aktuālajiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem laukos, un sekoja pieredzes apmaiņas brauciens pie blakus esošā Rēzeknes novada jaunajiem uzņēmējiem. Pirmais pieturas punkts bija zemnieku saimniecība “Bukši” Gaigalavas pagastā. Īpašniece Baiba Viļuma dalījās pieredzē, pastāstot par pārcelšanos uz laukiem un uzņēmējdarbības uzsākšanu. Baiba veiksmīgi gatavo kūkas pēc pasūtījuma. Klientu loks aizvien paplašinās, un par darba trūkumu saimniece nesūdzas. Baiba tāpat bija sarūpējusi kafijas pauzi jauniešiem, cienāja ar dažādiem pašas gatavotajiem saldumiem un sieru. Nākamā pieturas vieta bija Nagļu pagasta p/s “Dzipšļi”. Jauniešus laipni uzņēma tās saimnieks Žanis Jesko, kura pamatdarbība ir biškopība. Žanis Jesko 2014. gadā piedalījās konkursā “Laukiem būt!”, ieguva 4. vietu reģionā un 1. vietu konkursa finālā. Saimniecības apmeklējuma laikā Žanis izstāstīja par to, kā viņš uzsāka savu saimniecisko darbību un kā viņam sokas šobrīd.  Jaunieši guva jaunu informāciju, pozitīvo pieredzi un iedvesmu savu ideju īstenošanai.

Mācību noslēgumā 31. oktobrī notika biznesa ideju aizstāvēšana. Savas idejas prezentēja 17 jaunieši. Uzņēmējdarbības idejas jauniešiem ir ļoti dažādas, gan saistītas ar lauksaimniecību, gan ar tūrismu, gan ar mājražošanu. Liels paldies Malnavas koledžas vadībai par sirsnīgo uzņemšanu, lektoriem par ieguldīto darbu un Baibai ar Žani par jauko uzņemšanu savās saimniecībās. Novēlam jauniešiem veiksmi un ideju īstenošanu!

Mācības notika VLT aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Sanita Geduševa,

LLKC Ludzas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru