Konkurss “Laukiem būt!” kā atspēriena punkts

GalerijaPrint

Pagājušā gada septembrī LLKC Cēsu konsultāciju birojs uzsāka “Laukiem būt!” mācību sezonu. Interese par mācībām bija negaidīti liela. Ieradās 16 jaunieši. Viņi, kā paši atklāja, vairāk nāca pēc jaunām zināšanām, kontaktiem, un ne visiem mērķis bija konkurss. Taču vecpiebaldzēniete Madara Bauere jau no paša sākuma zināja, ka pēc mācībām piedalīsies konkursā un jau visu mācību laiku cītīgi tam gatavojās. Kopā no Cēsu konsultāciju biroja konkursā piedalījās pieci jaunieši, pārstāvot Līgatnes, Raunas, Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas novadus. Šā gada 6. martā konkurss beidzās, vainagojoties ar panākumiem.

Jaunpiebalgas novadu konkursā pārstāvēja Ilona Rāviete ar savu biznesa ideju – atpūtas namiņš “Rāmi” un meža peldes. Raunas novadu pārstāvēja divas meitenes – Līga Urbaste ar savu ideju par aveņu audzēšanu zem plēves un Anete Anna Cūberga, kura no pašaudzētām ogām, augļiem un dārzeņiem gatavo sukādes.  Anete saka, ka viņas “odziņa” ir īpašās sukāžu garšas, kādas nepiedāvā neviens cits konkurents. Jāpiemin, ka arī Anete bija starp laureātiem, iegūstot mentoringa balvu. Elīna Ziemele no Siguldas startēja konkursā ar biznesa ideju “Dubultprieka tirdziņš Līgatnē”. Biznesa idejas pamatā bija tirdzniecības vietu pārdošana, savukārt tirdziņa moto – “Dod iespēju lietām dzīvot jaunu dzīvi!”. Elīna arī bija viena no finālistēm, un ieguva piekto vietu kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē” (pakalpojumi).

Madara kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē” (ražošanā) ieguva trešo vietu un 1200 eiro lielu naudas balvu savas idejas īstenošanai. “Pirms vairāk nekā gada pasaulē nāca mans dēliņš Kārlis. Viņš ātri izauga no visām drēbītēm, man viņam gribējās apģērbu no dabīgiem materiāliem, kas derētu ilgāk, tā nonācu pie idejas par bērnu gudro apģērbu, kas viegli pārveidojams un ir ilgāk nēsājams,” stāsta Madara. Viņa klāsta, ka mācības, kas notika “Laukiem būt!” ietvaros, viņai devušas jaunas un noderīgas zināšanas, savukārt konkurss bijis kā tāds atspēriena punkts kaut kā sava uzsākšanai. “Pateicoties izzinošajiem pasākumiem, varēju noformulēt ideju un “salikt visu pa plauktiņiem”. Katram dalībniekam bija jāsagatavo biznesa plāns, jāizvērtē finanšu plūsma. Beidzot arī uzzināju par uzņēmējdarbības reģistrēšanu un grāmatvedību, kas, kā izrādās, nav nemaz tik sarežģīta! Vajag vien darīt, tad jau viss notiks. Viens no pasniedzējiem teica, ka nevajag baidīties, jo nauda nāks un ies, tātad vienīgais, ko varam patiešām pazaudēt, ir laiks, bet kā var pazaudēt laiku, ja dara to, kas patīk? Apģērbu šūšana man ir ļoti tuva nodarbe. Esmu pabeigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Kādu brīdi dzīvoju Rīgā, kad nodibināju ģimeni, pārcēlos atpakaļ uz Vecpiebalgu, tāpēc raisījās domas, ko darīt pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Tagad šķiet, ka atbilde jau rokā. Apstiprinājumu savas idejas dzīvotspējai guvu,  ne vien iegūstot godalgoto vietu konkursā, bet jau brīdī, kad pēc prezentācijas pienāca vairāki cilvēki un interesējās, kur var iegādāties apģērbus. Tā kā šobrīd man uzņēmums vēl nav reģistrēts, neko vēl nepārdodu, bet ceru tuvākajā laikā nokārtot formalitātes, izvietot informāciju sociālos medijos un sākt arī pārdošanu,” ar entuziasmu pauž Madara.

Madara arī stāsta, ka konkursa finālā dalībnieki sapazinušies ciešāk, un, lai gan idejas mēdza pārklāties, jaunieši cits citu  uztvēruši kā labdabīgus konkurentus. “Konkurence liek celt kvalitātes latiņu un dažādot piedāvājumu, turklāt mēs viens otram bijām kā atbalsts. Manā gadījumā odziņa ir pašas modelēts dizains un rotaļīgās krāsas: dzeltenais, oranžais un zaļais. Tas būs manis radīts unikāls produkts, turklāt orientēts arī uz Eiropas tirgu, ne vien Latviju. Tieši tāpēc visos sociālajos medijos informācija būs pieejama arī angļu valodā,” tā Madara.

Ar lieliskām un pozitīvām emocijām ir noslēdzies mūsu 2019./2020. gada “Laukiem būt!” posms. Vēl pavisam nedaudz,  un jau atkal gaidīsim jaunus, enerģijas un idejām pārpilnus jauniešus savā birojā, lai sniegtu zināšanas, iedrošinājumu un palīdzību idejas iedzīvināšanai un palaišanai dzīvē. Prieks ne tikai par Madaru, bet arī par pārējiem mācību dalībniekiem un visiem, visiem tiem, kuri piedalījās konkursā. Lai izdodas!

Zane Zirne,
LLKC Cēsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru