Krāslavā noslēdzas ikgadējās mācības jauniešiem

GalerijaPrint

LLKC Krāslavas konsultāciju birojā 6. novembrī noslēdzās ikgadējās mācības aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, pēc kurām ir iespēja piedalīties projektu konkursā “Laukiem būt!” Astoņi jaunieši saņēma apliecinājumus par mācību programmas apgūšanu. Arī šogad dalībnieku biznesa idejas aptvēra dažādas nozares, tajā skaitā lauksaimniecību, galdniecību – darbā pielietojot modernas iekārtas, automašīnu ķīmiskās tīrīšanas un ēdināšanas pakalpojumus, veikparka izveidošana veikborda cienītājiem.  Tas kopumā liecina par jauno cilvēku nopietno attieksmi, vēlmi un gudrību veidot/attīstīt savu biznesu, esot vai kļūstot par darba devēju saviem līdzcilvēkiem.

Jauniešu biznesa ideju mācību pirmā tikšanās šogad notika visā Latvijā vienlaikus – 9. oktobrī. Programma paredzēja divu mācību dienu materiālus apgūt neklātienē, izmantojot LLKC tālmācības platformu, un trīs mācību dienas klātienē.  Mācības kopumā bija vērstas uz biznesa idejas identificēšanu un attīstīšanu, mārketingu, tirgus un konkurentu analīzi, biznesa idejas prezentēšanas prasmēm bankai, investoriem, potenciālajiem sadarbības partneriem, reklāmu, grāmatvedību, finanšu plānošanu veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai u. c.

Par akciju sabiedrības “Finanšu institūcija ALTUM” piedāvājumu mazā biznesa uzsākšanai, papildinātu ar stāstu par konkrētiem piemēriem, īpaša pateicība Latgales reģiona vadītājai Vitai Pučkai. Jaunieši uzklausīja arī 2014. gada mācību “Tu vari vairāk” dalībnieka Artūra Pavļukeviča stāstījumu par iegūto zināšanu lietderību privātā biznesa  attīstībai.

Klātienē mācību divas dienas vadīja Marika Rudzīte-Griķe, uzņēmēja, moderatore, lektore, kura uzsvēra, ka cilvēks var visu, tikai viņam traucē bailes, slinkums un zemais pašnovērtējums. Lai tos pārvarētu, nepieciešama nepārtraukta pašizaugsme, pašnovērtējuma paaugstināšana ar pierādīšanu sev “Es varu!”

Krāslavas konsultāciju birojs priecājas par ikvienu jaunieti, kurš piedalījās pasākumā, pārliecinoši izklāstot savas idejas, un droši skatās  nākotnē pāri apstākļiem, lai īstenotu tās!

Terēze Brazeviča,
uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru