Kuldīgas novada jaunieši gatavojas uzsākt savu biznesu

GalerijaPrint

LLKC Kuldīgas nodaļa jau ceturto gadu organizēja mācības jauniešiem. Pasākuma mērķis līdzīgs kā iepriekšējos gadus, tikai mainījušies klausītāji un arī lektori. Šogad piecu dienu apmācības notika augustā. Jaunieši apguva zināšanas par uzņēmējdarbības pamatiem, biznesa plāna sastādīšanu un citas uzņēmējdarbības attīstībai noderīgas lietas.

Nodarbības uzsāka deviņi dalībnieki vecumā no 20 līdz 31 gadiem.  Uz nodarbībām viņi bija ieradušies jau ar zināmu mērķi. Katram jau bija sava ideja vai jau uzsākta nodarbe, par kuru izstrādāt biznesa plānu. Idejas bija ļoti dažādas un interesantas – saistītas gan ar lopkopību un augkopību, gan nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību lauku teritorijā.

Mācību pirmajā dienā katrs pastāstīja par savu ideju, kuru pēc tam kopā analizēja. Mācību laikā dalībniekiem tika sniegtas teorētiskas zināšanas par uzņēmējdarbības formas izvēli un uzņēmuma dibināšanas kārtību. Noderīgu informāciju par pieejamo programmu piedāvājumu sniedza Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “Altum” reģionālās nodaļas vadītāja Ira Jākobsone un pārējie uzaicinātie lektori, kuri dalījās savā pieredzē un iedrošināja nebaidīties uzsākt uzņēmējdarbību.

Mācību cikla noslēgumā jaunieši komisijai prezentēja izstrādātos biznesa plānus. Komisijai iesūtīti seši biznesa plāni. Plānu par broileru audzēšanu izstrādāja divi dalībnieki kopā. Pārējās tēmas bija par zivju pārstrādi, galdniecības izveidošanu, rudens aveņu un krūmmelleņu audzēšanu, medus saturošu musli batoniņu ražošanu un lauku tūrisma attīstību. Savu vērtējumu par dzirdēto sniedza Kuldīgas Attīstības aģentūras projekta speciālisti Līga Raituma un Klāvs Svilpe un LLKC Skrundas novada lauku attīstības konsultante Anita Miķelsone. Visi dalībnieki interesanti un zinoši prezentēja savas idejas un atbildēja uz uzdotiem jautājumiem.

Pēcpusdienā jaunieši devās izbraukuma un praktiski iepazinās ar jau realizētām idejām. Apmeklējam jaunatvērto suvenīru veikaliņu Kuldīgas centrā, kur jaunietes uzsākušas savu biznesu un izaugušas no tirdziņiem līdz veikalam. Pēc tam devāmies uz nelielu gaļas ražotni, kuru jaunietis dažu gadu laikā no garāžas izveidojis par atzīstamu mājražošanas uzņēmumu. Jauniešiem bija daudz jautājumu par praktisko darbību, sākot no uzņēmuma reģistrēšanas līdz produkcijas realizācijai un sadarbībai ar valsts institūcijām. Par personīgo pieredzi, uzsākot saimniekošanu laukos, pastāstīja un savu nelielo saimniecību izrādīja Padures pagasta “Kaņepjvērpju” saimnieki.  Saimniecība piedalījās tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs rīkotajā akcijā “Atvērtas dienas laukos”. Saimniecība audzē kaņepes un dārzeņus. Degustācijai tika piedāvāta kaņepju lapu tēja. Iedvesmojošas ir saimnieku atziņas par dzīvi laukos. Pēc sertifikātu saņemšanas turpinājās diskusija.

Nākamā tikšanās ar jauniešiem būs pieredzes apmaiņas brauciena laikā.  Turpināsim sadarbību ar jauniešiem, kuri vēlēsies pilnveidot biznesa plānu un piedalīties ideju konkursā “Laukiem būt!”

Mācības notika VLT pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Linda Dūdiņa-Hoiere,

LLKC Kuldīgas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Linda Dūdiņa-Hoiere

Foto galerija: 

Pievienot komentāru