LEADER projekti Sējas novadā

GalerijaPrint

Projektu dienā, 3. jūnijā,iedzīvotājiem bija iespējams apskatīt Sējas novadā iepriekšējā plānošanas periodā īstenotos LEADER projektus. Lielākajā daļā no tiem tika labiekārtota teritorija, un iedzīvotājiem šie uzlabojumi jau ir ikdienā pieejami.

Sējas novada dome īstenojusi septiņus projektus: tautastērpu iegāde jauktajam korim “Sēja”, bērnu istabas izveide Sējas novada bibliotēkā, Sējas pamatskolas kokapstrādes darbnīcas izveide, Lojas kultūras nama palīgtelpu izveide, bērnu rotaļu laukuma rekonstrukcija Lojas ciemā, skaņas un gaismas aparatūru iegāde Lojas kultūras namam. Jaunākais no projektiem – Lojas ciemā “Āra trenažieru iegāde un uzstādīšana”.

Biedrība “Mēs Sējai” īstenojusi kopā piecus projektus: aktīvā sporta inventāra iegāde, velomaršruta izveide Sējas novadā, bērnu rotaļu un jauniešu aktīvā atpūtas laukuma izveide Sējas pils parka teritorijā, “Interešu centra” izveide un  “Interešu centra” aprīkojuma iegāde.

SIA “Jaunmelluži” īstenots projekts “Mājražošanas tehnoloģiskā procesa izveide sulu ražošanā un uzglabāšanā”. Rihards Iekļavs atklāti dalījās savās zināšanās un pieredzē par sulu gatavošanu, iepakošanu un uzglabāšanu. Degustējām smiltsērkšķu, cidoniju un upeņu–dzērveņu sulas. Uzņēmumā tiek ieguldīts darbs un līdzekļi, audzējot cidonijas un smiltsērkšķus.

Biedrībā “Pabažu kungi” īstenoti četri projekti: hokeja laukuma izveide Sējas novada Pabažos, laivu piestātnes izveide pie Pabažu ezera, laivošanas aprīkojuma iegāde,  jaunākais – “Aktīvās atpūtas inventāra iegāde”. Liela interese sezonas laikā ir par laivošanas aprīkojuma izmantošanu.

Biedrības “Saulesdārzs” vadītāja Daiga Buša izrādīja iekārtotās telpas un iegādāto aprīkojumu, kas paveikts realizējot divus projektus: sabiedriskā un atpūtas centra “Saulesdārzs” otrā stāva izveide un sabiedriskā centra un viesu mājas “Saulesdārzs” izveide.

Pie Ritas un Teodora Karlsoniem Pirts muzejā varēja apskatīt sešus realizētos projektus:  bērnu rotaļu un vingrošanas kompleksa iegāde un uzstādīšana Pirts muzejā; kemperu un automašīnu stāvvietas, iekšpagalma ceļu un gājēju celiņu uz muzeja eksponātiem un būvēm, izbūve; sporta un aktīvās atpūtas kompleksa izbūve; multifunkcionāla izstāžu paviljona izbūve Pirts muzejā; publiskās melnās pirts izbūve pirts muzejā; ūdensapgādes nodrošināšana Pirts muzejā un sanitārā mezgla izbūve.Šeit katrai ēkai ir savs stāsts, un tiek veidots veiksmīgs risinājums, savienojot senatnes un mūsdienu būves vienotā ansamblī.

Paldies uzņēmējiem un biedrību vadītājiem par atsaucību !

Liona Barone

LLKC Pierīgas nodaļas Sējas novada lauku attīstības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru